رد کردن لینک ها

نمایشگاه بین‌المللی Anuga FoodTec 2022

بسته‌بندی پایدار

صنعت بسته‌بندی گام‌های جدیدی به سمت پایداری برداشته است. نمایشگاه بین‌المللی صنعت غذا و نوشیدنی ANUGA FoodTec 2022 که از 26 تا 29 آوریل 2022 در کلن برگزار می‌شود، نشان می‌دهد که چگونه سازندگان بسته‌بندی و ماشین‌های بسته‌بندی به سمت پایداری بیشتر حرکت می‌کنند.

    در روند فعلی صنعت بسته‌بندی در نمایشگاه Anuga FoodTec 2022، بسته‌بندی پایدار به‌وضوح قابل مشاهده است. صنعت غذا و نوشیدنی بیشتر بر رشد مجدد مواد خام تکیه كرده و به‌طور فزاینده‌ای مفاهیم بسته‌بندی معمولی را با سایر بسته‌بندی‌های امروزی جایگزین می‌کند. در نمایشگاه بین‌المللی عرضه‌کنندگان برای صنعت غذا و نوشیدنی از 26 تا 29 آوریل 2022 در کلن، بازدیدکنندگان متوجه خواهند شد که چگونه سازندگان بسته‌بندی و سازندگان ماشین‌های بسته‌بندی به تغییر به سمت پایداری بیشتر دست می‌یابند و بر چه چالش‌هایی باید در این فرآیند غلبه کرد. این موضوع مهم و آینده‌نگر در برنامه رویداد و کنگره نیز به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

    با توجه به آینده Anuga FoodTec، مشخص شده است که هیچ راه‌حل جهانی برای کاهش و قابلیت بازیافت مواد بسته‌بندی وجود ندارد. با این وجود، تا جایی‌که ممکن است فیلم‌های کامپوزیتی یا سینی‌های پلاستیکی با فیلم‌های مونو یا مقوا جایگزین می‌شوند. متخصصان ماشین‌های بسته‌بندی در محوطه نمایشگاه کلن، افزایش تقاضا برای پایداری را بسیار جدی می‌گیرند و با مفاهیم ماشین‌های مدولار واکنش نشان می‌دهند، که به لطف روباتیک و اتوماسیون هوشمند، می‌توانند بسته‌بندی‌های معمولی و همچنین بسته‌بندی پایدار را پردازش کنند.

    سورن استوربک، مدیر بسته‌بندی محصول جهانی در KHS در دورتموند، می‌داند که این انعطاف‌پذیری به‌ویژه برای بخش بسته‌بندی ثانویه تا چه حد قابل توجه است، زیرا یکی در بازار مشاهده کرده است که بسته‌بندی جایگزین به‌جای پلاستیک یکبار‌مصرف، به‌ویژه در نوشیدنی‌های گازدار در حال تثبیت است. بخش‌های نوشیدنی KHS راه‌حل مربوطه را در قالب Innopack Kisters CNP (Carton Nature Packer)  به صنعت نوشیدنی ارائه می‌دهد. این دستگاه می‌تواند اتصالات ساخته شده از مقوا را با کارایی تا 108000 ظرف در ساعت، پردازش کند. جایگزینی برای فیلم‌های پلاستیکی یا حلقه‌های پلاستیکی، اندازه‌های مختلف بسته‌بندی را برای چهار، شش یا هشت قوطی ارائه می‌دهد.

ماشین‌های انعطاف‌پذیر برای خواسته‌های آینده

    در مرحله تولید یک ماشین بسته‌بندی جدید، از همان ابتدا آزادی عمل زیادی برای بررسی پایداری بسته‌بندی محصول و توسعه ثانویه با در نظر گرفتن قابلیت ماشین‌کاری خوب وجود دارد. در Gerhard Schubert GmbH  درکرایلشیم، والنتین کوهلر مسئول این کار در بخش بسته‌بندی کارتن است. این کارشناس تایید کرد: «گردش به سمت راه‌حل‌های بسته‌بندی پایدار در حال پیشرفت است. در حال حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان و شرکت‌های معروف و به‌نام تجاری در حال بررسی انتقادی بسته‌بندی‌های موجود خود هستند و در نظر دارند که بدون پلاستیک کجا می‌توانند کار کنند و متعاقباً به‌عنوان مثال به رشد مجدد الیاف روی می‌آورند. کوهلر اجرای پلاستیک را همچنان برای مهر و موم کردن بسته‌بندی ضروری می‌داند تا بتوان تاریخ فروش طولانی‌تری را به‌عنوان مثال در زمینه بسته‌بندی کیسه‌های لوله‌ای تضمین کرد. شوبرت آنچه را که امروزه در اینجا ممکن است، با فلو پکر نشان می‌دهد. این دستگاه انعطاف‌پذیر می‌تواند فیلم‌های کامپوزیتی معمولی را با استفاده از فرآیند آب‌بندی سرد و گرم و همچنین فیلم‌های تک قابل بازیافت و فیلم‌های مبتنی بر کاغذ را به‌ندرت پردازش کند.

یکی از چالش‌های کلیدی در هنگام تغییر به مواد پایدار، حفظ اثربخشی کلی تجهیزات (OEE) دستگاه در همان سطح بالاست، زیرا رسیدگی به فیلم‌های مبتنی بر کاغذ بسیار بیشتر از پردازش فیلم‌های کامپوزیت است. آنها سریع‌تر چروک و پاره می‌شوند، سفت‌تر هستند و برای اطمینان از فرآیند بسته‌بندی ایمن و بدون وقفه، به شانه‌های شکل‌دهی ‌ویژه‌ای نیاز دارند. علاوه بر این، کاغذ ساینده است، به این معنی که قطعات مکانیکی دستگاه را در طول زمان خرد می‌کند. به همین دلیل است که قطعات قالب فلو پکر به‌صورت جداگانه با مواد بسته‌بندی با استفاده از سطوح سخت شده و پوشش داده شده به‌منظور دستیابی به نتیجه بهینه تراز می‌شوند.

ANUGA FoodTec 2022

پوشش زیست فعال دوام را افزایش می‌دهد

   تا به‌حال، همه محصولات خشک یا بسته‌بندی اولیه با استفاده از فیلم‌های کاغذی بسته‌بندی می‌شدند زيرا هرچه غذایی که باید بسته‌بندی شود، پیچیده‌تر و حساس‌تر باشد، یافتن جایگزینی برای بسته‌بندی پلاستیکی دشوارتر است؛ موضوعی که به‌طور فزاینده‌ای تحقیقات کاربردی را اشغال می‌کند؛ همانطور که پروژه مشترک موسسه فراون هوفر برای مهندسی فرآیند و بسته‌بندی IVV و برای مهندسی رابط و بیوتکنولوژی  IGB، «BioActiveMaterials»  نشان می‌دهد.

در اینجا، محققان همچنین از کاغذ به‌عنوان پایه‌ای برای تولید مواد بسته‌بندی کاربردی مانند کیسه‌های لبه مهر‌و‌موم شده یا کاغذ بسته‌بندی استفاده می‌کنند. با استفاده از یک فرآیند استاندارد، کاغذ با پوششی پوشانده می‌شود که از آن برای پروتئین‌های طبیعی و ایمن برای غذا و موم‌هایی با افزودنی‌های زیستی استفاده می‌شود. به لطف فرمولاسیون خاص، پوشش پایدار طولانی‌مدت چندین عملکرد را انجام می‌دهد: از یک طرف پروتئین‌ها به‌عنوان یک لایه مانع اکسیژن و موم‌ها به‌عنوان یک مانع بخار عمل می‌کنند، بنابراین میوه‌ها به‌سرعت خشک نمی‌شوند. از سوی دیگر، افزودنی زیستی دارای اثر آنتی‌‌اکسیدانی و ضد‌میکروبی است. بنابراین، گوشت و ماهی به سرعت از بین نمی‌روند. به‌طور کلی، دوام سطوح و مواد کاربردی به شكل قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. در IGB فراون هوفر دکتر کورنلیا استرام، رئیس بخش IVV، افزود: «پس از استفاده، بسته‌بندی در سطل زباله مخصوص کاغذ دور ریخته می‌شود، پوشش زیست تخریب‌پذیر است و بر بازیافت تاثیر نمی‌گذارد.» این بسته‌بندی همچنین برای مواد غذایی که باید در یخچال نگهداری شوند، مانند گوشت، مناسب است. عملکرد محافظتی در برابر اکسیژن در اینجا دست نخورده باقی می‌ماند. حتی می‌توان از آن برای بسته‌بندی مواد غذایی منجمد استفاده کرد.

دیجیتالی شدن با اقتصاد چرخه‌ای روبه‌رو می‌شود

  در حال حاضر راه‌حل‌های مبتنی بر کاغذ ممکن است امیدوارکننده باشند: با توجه به وضعیت فناوری امروزی، پلاستیک هنوز به‌عنوان ماده‌ای برای بسته‌بندی خلاء یا MAP ضروری است، به‌ویژه در بخش گوشت و غذای راحت، به‌عنوان وسیله‌ای برای بسته‌بندی ایمن و بهداشتی محصولات. بنابراین، صنعت در حال کار بر روی توسعه بیشتر مفاهیمی است که به حداقل رساندن استفاده از مواد خام فسیلی برای تولید فیلم‌ها، سینی‌ها و بسته‌بندی جهانی کمک می‌کند. ماتیاس لش، مدیر اجرایی Pöppelmann GmbH & Co. KG از Lohne، توضیح می‌دهد که چگونه این امر ممکن می‌شود. توسعه‌های ما به‌طور مداوم از اصل «کاهش، استفاده مجدد، بازیافت» پیروی می‌کند. سطل‌های سری ردیوس پلاس (Reduce+) که از پلی‌پروپیلن ساخته شده‌اند، نمونه‌ای از این هستند. آنها نه‌تنها از نظر ظاهر و عملکرد خود متقاعد می‌شوند، بلکه باعث صرفه‌جویی مقدار قابل توجهی از مواد می‌شوند. به لطف ساختار مشبک نوآورانه، بین 15 تا 40‌درصد پلاستیک کمتری برای تولید آنها لازم است. سطل ردیوس پلاس که با درب مقوایی ساخته شده از مواد خام موجود است، به‌عنوان یک راه‌حل بسته‌بندی کم‌مصرف برای گوجه‌فرنگی، انواع توت‌ها یا میوه‌های هسته‌دار ایده‌آل است. لش متقاعد شده که یک اقتصاد چرخه‌ای واقعی برای پلاستیک امکان‌پذیر است: «پروژه‌های متعدد ابتکار ما «Pöppelmann blue» این را ثابت می‌کند.» این پروژه همراه با شرکای دیگر در حال کار بر روی توسعه بسته‌بندی کیسه‌ای کاملاً قابل بازیافت است که می‌تواند به‌عنوان ماده اولیه برای تولید ریخته‌کننده‌ها، درپوش‌ها و کیسه‌های جدید پس از استفاده اولیه آن اجرا شود و از این طریق حلقه مواد بسته را نیز تضمین کند.

در عین حال، فرآیندهای بازیافت موثر باید برای ترویج اقتصاد چرخه‌ای تضمین شود. استفان شایبل تاکید کرد: «مبادله با شرکای همه بخش‌های صنعتی درگیر در اینجا ضروری است. برای معاون مرکز آموزش و نوآوری شرکت گروه مولتی واک، بالاتر از همه، دیجیتالی‌سازی، پتانسیل زیادی در ایجاد فرآیندهای بازیافت با‌کیفیت بالا برای بسته‌بندی پایدار دارد. دقیقاً این هدف R-Cycle است. استاندارد بین‌صنعتی تا بلوغ بازار توسط ارائه‌دهندگان و سازمان‌های مختلف فناوری در سراسر زنجیره ارزش بسته‌بندی پلاستیکی، از‌جمله گروه مولتی واک، توسعه می‌یابد. R-Cycle می‌تواند ویژگی‌های بسته‌بندی مانند انواع پلاستیک، چسب‌ها، جوهر چاپ و مواد افزودنی را در یک محصول دیجیتال در طول فرآیند تولید با استفاده از تکنیک خودکار ثبت کند. در اینجا، تمام پارامترهای مربوطه از طریق یک دروازه IoT وارد پایگاه داده خودکار می‌شوند، بسته‌بندی به وضوح با شماره‌های شناسایی معتبر جهانی برچسب‌گذاری و سریال می‌شود. فراخوانی داده‌های مربوط به بازیافت، جداسازی خالص بعدی و در نتیجه قابلیت استفاده مجدد پلاستیک را برای کاربردهای با کیفیت بالا امکان‌پذیر می‌کند.

ANUGA FoodTec 2022

free statistics