رد کردن لینک ها

گزارش اندازه، سهم و روند بازار ظروف یکبار مصرف

گزارش اندازه، سهم و روند بازار ظروف یکبار مصرف

گزارش تجزیه و تحلیل اندازه بازار، سهم و روند ظروف یکبار مصرف خدمات غذایی براساس مواد اولیه (پلاستیک، کاغذ و مقوا)، کاربرد (رستوران‌ها و هتل‌ها، دکان‌های فروش) از سال 2015 – 2025

صنعت

خدمات غذایی 59.35 میلیارد دلار در سال 2019 بوده است  و انتظار می رود در سال 2020 به 62.83 میلیارد رسیده باشد. تمایل مردم به مصرف مواد غذایی آماده به رشد بازار دامن می‌زند. به دلیل افزایش خدمات تحویل آنلاین از طریق برنامه‌های موبایل و سایر سیستم عامل‌های آنلاین‌، که به راحتی غذاهای متنوعی را در اختیار مردم قرار می‌دهند، شاهد افزایش مصرف ظروف یکبار مصرف در دنیا هستیم.

اندازه بازار جهانی ظروف یکبار مصرف

همچنین انتظار می‌رود روند مصرف ظروف یکبار مصرف سرویس‌های غذایی با توجه به افزایش خدمات تحویل آنلاین توسط رستوران‌ها، دکان‌های فروش غذا و کافی‌شاپ‌ها، در سال‌های آینده رشد یابد. بنابراین، بازار شاهد افزایش تعداد کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها، دکان‌های فروش میان وعده‌ها و … است.

اهمیت روزافزون عوامل مختلف از جمله راحتی، مناسب بودن و تنوع در مورد مواد غذایی مصرفی در بین مصرف‌کنندگان، ظرفیت بالایی برای مواد یکبار مصرف در بازار ایجاد کرده است. علاوه بر این، سبک زندگی پرهیاهوی که توسط مصرف کنندگان ایجاد شده است باعث افزایش روند تاسیس خدمات کترینگ و بیرون‌برها شده است.

تولیدکنندگان برجسته این صنعت با معرفی محصولات متنوع در بازار و تمرکز بر روی عوامل مهم پایداری و نکات زیست محیطی، در ترکیب با راحتی، در این حرکت شرکت می‌کنند. به عنوان مثال، GREEN WAVE INTERNATIONAL ظروف سازگار با محیط زیست را ارائه می‌دهد که از الیاف طبیعی مانند پلاسمای نی، نیشکر و علف تولید می‌شوند.

مواد اولیه

پلاستیک بزرگترین بخش مواد اولیه این صنعت است که بیش از 40 ٪ از سهم کل را به خود اختصاص داده است. پلاستیک دارای مزایای مختلفی از جمله محافظت از غذا در طول سفرهای طولانی و محافظت از آن در برابر فشار، رطوبت و نور است، که باعث شده است پیدا کردن جایگزین برای این ماده دشوار باشد. علاوه بر این، در حال حاضر بیش از سی  نوع پلاستیک مختلف در بازار برای بسته بندی استفاده می‌شود.

پیش‌بینی شده است که کاغذ و مقوا با CAGR 7.0٪ از سال 2019 تا 2025 گسترش ‌یابد. محصولات غذایی یکبار مصرف ساخته شده از کاغذ و مقوا شامل بشقاب، فنجان، دستمال، کاسه، کیسه‌ها، کارتن تخم مرغ و … است.

کاربردهای ظروف یکبار مصرف

بیشترین کاربرد این ظروف در بخش رستوران‌ها و هتل‌ها است. انتظار می‌رود با توجه به افزایش مصرف غذاهای بیرون از خانه و سفارش و تحویل غذا در خانه، این بخش رشد چشمگیری داشته باشد. همچنین حرکت به سمت سیستم تحویل آنلاین منزل به دلیل سبک زندگی جدید مصرف کنندگان، رشد این بخش را افزایش می‌دهد.

کاربردهای ظروف یکبار مصرف

پیش بینی می‌شود که دکان‌های فروش از 2019 تا 2025 با نرخ CAGR 7.0٪ گسترش یابد. رشد روند خرید از دکان‌های فروش به دلیل راحتی و عامل کمبود زمان است. دکان‌های فروش شامل فروشگاه های مواد غذایی، انبارها و فروشگاه‌های رفاهی بهترین چشم انداز را برای ظروف یکبار مصرف مواد غذایی ارائه می دهند.

پیش‌بینی می‌شود به دلیل افزایش مصرف غذاهای خیابانی و سرمایه‌گذاری در زنجیره‌های غذایی خرده فروشی‌، مناطق آسیا و اقیانوسیه رشد چشمگیری در بازار ظروف یکبار مصرف داشته باشند. افزایش تمایل مصرف کننده به غذاهای سریع خیابانی، فست فود مانند برگر، هات داگ، پیتزا و سایر محصولات غذایی آماده به احتمال زیاد بازار را برای تحویل خانگی این قبیل اقلام سوق می‌دهد. کشورهای مشهور در زمینه خدمات غذاهای فست فود مانند چین و هند زمینه تحویل آنلاین را فراهم کرده و در نتیجه رشد بازار را تقویت می‌کنند.

free statistics