رد کردن لینک ها

گام‌شماری موفقیت‌ها؛ از برندسازی تا فروش

نمایشگاه‌ها چگونه به کمک بخش بازرگانی شرکت‌ها می‌آیند؟

گام‌شماری موفقیت‌ها؛ از برندسازی تا فروش

حضور در نمایشگاه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی یکی از مسیرهای برندسازی ، معرفی و فروش محصولات به کشورهای همسایه همچنین اقصی‌نقاط جهان است. در این چارچوب نمایشگاه ترکیه موفق ارزیابی می‌شود ولی تنها کارنامه حضور طب پلاستیک در این قبیل نمایشگاه‌ها نیست. این قبیل تلاش‌ها در گذشته نیز رخ داده که موفقیت‌های برجسته‌ای در حوزه فروش و برندسازی به خود اختصاص داده است. در این مورد در گفت و گویی با مهدی آزادملکی معاون بازرگانی شرکت طب پلاستیک نوین به بررسی نمایشگاه بسته‌بندی ترکیه در کنار نمایشگاه صنایع غذایی امارات پرداختیم.

گام‌شماری موفقیت‌ها؛ از برندسازی تا فروش

مهدی آزاد ملکی در ابتدای این گفت‌وگو به رویکرد کلی در هلدینگ طب‌ پلاستیک برای حضور در نمایشگاه‌ها پرداخت و عنوان کرد: تاکنون در دو نمایشگاه در کشورهای ترکیه و امارات متحده عربی، واحد صادرات طب پلاستیک نوین حضور فعال داشته است. از لحاظ برندسازی ، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی موجب می‌شود که ارتباط شرکت به صورت مستقیم و غیرمستقیم با رقبا حفظ شود همچنین رقبای بالقوه و بالفعل از توانمندی‌های موجود ذهنیت مورد نظر را داشته باشند. این در حالی است که طب پلاستیک از یک واحد مستقل در کشور ترکیه برخوردار است و همین نکته می‌تواند زیرساخت قدرتمندی برای حفظ ارتباطات صنعتی و تجاری با این کشور به شمار رود. نکته دیگر آن‌که طب پلاستیک در کشور امارات از یک شرکت مستقل و معظم در حوزه تجارت و بازرگانی برخوردار بوده و از انبار اختصاصی و تخصصی بهره می‌برد تا بتوان با نگهداری موجودی کافی از محصولات تولیدی ، بارانداز مناسب و سیستم توزیع قدرتمندی را در اختیار داشته باشد. در این شرایط اگر قصد داشته باشیم در کشور امارات توانمندی خود را از مسیر تجارت و برندسازی حفظ کنیم؛ قطعاً باید در نمایشگاه‌های اصلی این کشور شرکت کنیم.

وی در ادامه به برررسی نمایشگاه ترکیه پرداخت و گفت: اما نمایشگاه (بسته‌بندی) اوراسیا در ترکیه که به صورت تخصصی به حوزه بسته بندی توجه دارد از یک ویژگی مهم برخوردار بود. از تمامی حوزه‌ها و رویه‌های رایج در حوزه بسته‌بندی در این نمایشگاه شرکت کرده بودند. بازدیدکننده بسیار خوبی داشت و طب پلاستیک در این نمایشگاه جزو معدود شرکت‌های حوزه بسته‌بندی بود که از ظروف پلی‌پروپیلن در بسته‌بندی ( اغلب ) مواد غذایی استفاده می‌کند و در این حوزه در فاز تولید فعال است. همین ویژگی موجب شد تا سطح ارتباطات ایجاد شده فراتر از حد انتظار باشد و گسترش این حجم از ارتباطات فردی و حرفه‌ای هنوز ادامه دارد تا به سفارش فروش فزاینده برخوردار شود.

نیم‌نگاهی به نمایشگاه صنایع غذایی امارات

معاون بازرگانی طب پلاستیک در در خصوص نمایشگاه امارات عنوان کرد: در وهله اول می‌توان به این نکته اشاره کرد که تعداد مشتریان مورد مراجعه ، بیشتر از نمایشگاه ترکیه بود چون در این نمایشگاه ، تمرکز اصلی بر سیستم‌ها و صنایع غذایی بود و گستره کسانی که در این صنعت حضور فعال دارند خود در موفقیت و بازخورد مراجعات مهم و مؤثر بود.

گام‌شماری موفقیت‌ها؛ از برندسازی تا فروش

آزادملکی در ادامه افزود: نکته جالب توجه آن‌که در نمایشگاه امارات حضور شرکت‌های چینی چندان گسترده نبود و این مطلب موجب شد تا فضا برای حضور و خودنمایی سایر تولیدکنندگان فراهم‌تر از گذشته باشد. این در حالی بود که توانمندی تولیدکنندگان و فعالان موجود در کشور امارات نیز به نسبت گذشته بیشتر بوده است که موجب شد تا رقبای آماده‌تری را نسبت به گذشته پیش‌ چشم خود مشاهده کنیم. نکته جالب توجه آن‌که به سرعت برخی از بازدیدکنندگان به مشتری ، و برخی از همین مشتری‌ها به سفارش‌های فروش مطلوبی تبدیل شدند که می‌توان گفت حتی این دستاوردها بهتر از نمایشگاه ترکیه بود. ارتباط با یکی از مشتری بسیار خوب همچون یکی از فروشگاه‌های زنجیره بسیار خوب در امارات در همین مذاکرات و حضور نمایشگاهی حاصل شد که قرارداد آن نیز در نهایت منعقد شد. همچنین از این قبیل اتفاقات خوب بسیاری در نمایشگاه امارات رقم خورد.

وی در پایان صحبت‌های خود در خصوص شرایط حضور در نمایشگاه‌هایی از این قبیل عنوان کرد: به عقیده من باید در هر دو گروه نمایشگاهی یا این قبیل نمایشگاه‌ها همچون ترکیه و امارات نه تنها شرکت کرد بلکه حضور جدی و اثرگذار داشت و امیدواریم در نمایشگاه‌های آتی شرایط به همین گونه با همین طرزفکر باشد. این در حالی است که نمایشگاه‌های صنایع غذایی همچون نمایشگاه امارات به مراتب بهتر از نمایشگاه‌های صنعت بسته‌بندی همچون نمایشگاه ترکیه است. در نمایشگاه ترکیه بیشتر ذهنیت‌سازی برای مخاطب در دستور کار قرار داشت تا بتوان چهره‌سازی از برند طب پلاستیک محقق شود. اما نمایشگاه امارات مستقیم به فروش توجه می‌کند اگرچه چهره‌سازی از این برند نیز مدنظر قرار داشته است.

free statistics