رد کردن لینک ها

کالیفرنیا سخت ترین قانون کشور را برای هدف قرار دادن پلاستیک های یک بار مصرف تصویب کرد

لایحه 54 سنا الزام می کند که تا سال 2032 تمام بسته بندی های این ایالت قابل بازیافت یا کمپوست شوند و بسته بندی های پلاستیکی و ظروف غذایی را تا 10 سال تا 25 درصد کاهش می دهد. این قانون همچنین نیازمند رویکرد مرحله‌ای برای بازیافت بسته‌بندی‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف است، اهدافی که حداقل عبارتند از:

  •  30٪ در تاریخ 1 ژانویه 2028 و پس از آن
  •  40٪ در تاریخ 1 ژانویه 2030 و پس از آن
  •  65٪ در تاریخ 1 ژانویه 2032 و پس از آن

اعضای صنعت پلاستیک نیز باید 5 میلیارد دلار در مدت 10 سال برای مبارزه با آلودگی پلاستیکی کمک کنند.

نیوسام گفت: «کودکان ما سزاوار آینده‌ای عاری از زباله‌های پلاستیکی و همه تأثیرات خطرناک آن هستند، از مسدود شدن اقیانوس‌ها گرفته تا کشتن حیوانات ، آلوده کردن هوایی که تنفس می‌کنیم، آبی که می‌نوشیم و غذایی که می‌خوریم.» “بیشتر نه. کالیفرنیا زباله‌های پلاستیکی را که آبراه‌های ما را پر کرده و تنفس را سخت‌تر می‌کنند، تحمل نمی‌کند. ما آلاینده‌ها را مسئول می‌دانیم و پلاستیک‌ها را در سرچشمه قطع می‌کنیم.»

قانون جدید  مورد مذاکره طرفداران محیط زیست، صنعت پلاستیک و قانون‌گذاران  مصالحه ای است که منجر به عقب نشینی ابتکار مقررات کاهش زباله پلاستیکی کالیفرنیا شد. ابتکار رای گیری از تولیدکنندگان پلاستیک خواسته بود تا:

  • اطمینان حاصل کنید که بسته بندی های پلاستیکی یکبار مصرف و ظروف غذایی تا سال 2030 قابل بازیافت، قابل استفاده مجدد، پر کردن مجدد یا کمپوست هستند.
  • تا سال 2030 بسته بندی های پلاستیکی یکبار مصرف و ظروف غذایی فروخته شده در کالیفرنیا را حداقل تا 25 درصد کاهش دهید.
  • بسته بندی های پلاستیکی یکبار مصرف یا ظروف غذایی را که اداره منابع، بازیافت و بازیابی کالیفرنیا (CalRecycle) غیرضروری تشخیص می دهد، کاهش دهید یا حذف کنید.
  • برای بسته بندی های پلاستیکی یکبار مصرف و ظروف غذائی مالیات بپردازید، مبلغی که توسط CalRecycle تعیین می شود تا حداکثر یک سنت برای هر کالا.

جاشوا باکا، معاون پلاستیک در شورای شیمی آمریکا (ACC) گفت: «مذاکره در مورد SB 54 در 18 ماه گذشته فرآیند آسانی نبوده است. ما از کار سخت سناتور بن آلن و کارکنانش برای رسیدن به این قطعنامه قدردانی می کنیم. قانون کامل نیست،  با این حال، SB 54 نتیجه بهتری نسبت به طرح رای گیری پس گرفته شده ضد پلاستیک است. اگر این ابتکار عملی می شد، سالانه حدود 9 میلیارد دلار برای مردم کالیفرنیا هزینه داشت، اما فقط 30 درصد آن را برای بهبود بازیافت در ایالت (سرمایه گذاری) می کرد.

وی ادامه داد: در دستور کار بعدی ACC تمرکز بر کار با قانون‌گذاران، تنظیم کننده ها و سایر ذینفعان برای کمک به اطمینان از اجرای SB 54 مطابق با هدف آن است: حذف زباله های پلاستیکی و بهبود چرخش پلاستیک، در حالی که هزینه ها را برای مردم کالیفرنیا به حداقل می رساند. ما معتقدیم که پلاستیک به روشی پایدار و خارج از محیط زیست با تسریع چرخش در اقتصاد ما تعلق دارد.

مت سی هولم، رئیس و مدیر عامل انجمن صنعت پلاستیک، پس از تصویب SB 54، سخنان کمتر مشتاقانه ای را به صدا در آورد.

“انجمن صنعت پلاستیک (PLASTICS) از اینکه در نهایت نمی‌توانیم از نسخه امضا شده امروز لایحه 54 سنا حمایت کنیم، ناامید است. زباله های پلاستیکی که متأسفانه ما احساس نمی کنیم این لایحه انجام می دهد. با این حال، لایحه 54 سنا فرصت هایی را برای ادامه کار برای حل مسائل بازیافت در ایالت کالیفرنیا به گونه ای ارائه می دهد که یک طرح رای گیری نمی تواند انجام شود.

ما به حمایت از اعضای خود، مشتریان خود ادامه خواهیم داد و بر ارزشی که پلاستیک برای مشاغل و شهروندان کالیفرنیا ارائه می دهد تأکید خواهیم کرد. با همکاری با سیاست گذاران و سایر ذینفعان، من امیدوار هستم که در نهایت به راه حل های زیست محیطی برای کالیفرنیا دست یابیم. صنعت پلاستیک متعهد به طراحی، فناوری و تولید محصول با تمرکز بر محصولات پایدار است که برای بازیافت و پایداری طراحی شده اند.

آلن (دی-سانتا مونیکا)، نویسنده این قانون، توضیح داد که «در این دوران قطبی شدن شدید در کشور ما، کالیفرنیا توانست نشان دهد که می‌توانیم قوانین زیست محیطی قوی را با حمایت دو حزبی تصویب کنیم که جوامع محیطی و تجاری را گرد هم آورد. من از حامیان رأی گیری که به تحمیل این موضوع کمک کردند، بسیاری از طرفدارانی که در مذاکرات بسیار تلاش کردند و فرماندار، قانونگذاران و کارکنانی که نیاز به اقدام را تشخیص دادند بسیار سپاسگزارم.»

ترجمه شده توسط : سایه اقبال

free statistics