رد کردن لینک ها

چگونه طب پلاستیک حضوری موفق در اوراسیای 2021 داشت؟

گزارشی از یک عملکرد مطلوب

چگونه طب پلاستیک حضوری موفق در اوراسیای 2021 داشت؟

حامد نانکلی

مدیر صادرات شرکت طب پلاستیک نوین

چگونه طب پلاستیک حضوری موفق در اوراسیای 2021 داشت؟

طب پلاستیک با برنامه از پیش تعیین شده به نمایشگاه رفت و دست پر بازگشت. قراردادهای قطعی منعقد شده خود نشان می‌دهد حضور بخش بازرگانی طب پلاستیک در نمایشگاه اوراسیا 2021 موفقیت‌آمیز بوده و باید به این رویکرد کلی در آینده خوش‌بین بود.

برخی ویژگی‌های نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی صنعت بسته‌بندی اوراسیا – استانبول 2021 در 20 تا 23 اکتبر در مرکز نمایشگاهی تویاپ استانبول برگزار شد که جمعاً 70 هزار نفر بازدیدکنننده داشت. 12 هزار نفر به عنوان بازدیدکننده خارجی از 125 کشور حضور یافته و سایرین شهروندان ترکیه بودند. بیشترین بازدیدکنندگان از این نمایشگاه از کشورهای آلمان ، آمریکا ، فرانسه ، انگلستان ، ایران ، عراق ، رومانی ، اکراین ، اردن یونان و… بودند. متراژ غرفه‌ای که طب پلاستیک در آن شرکت کرده بود 44 مترمربع در سالن شماره 6 در یکی از راهروهای اصلی نمایشگاه واقع شده بود آن‌هم در شرایطی که از غرفه‌سازی انحصاری بهره گرفته شد.

هدف هلدینگ طب پلاستیک از حضور در این نمایشگاه را می‌توان در 3 رویکرد یا الگو برشمرد. کشف بازارهای جدید و کسب سهم بازار ، تمرکز بر فروش کالاهای خاص همچون ظروف پلی‌پروپیلنی و نهایتاً تنوع محصول در بازارهای هدف این 3 اولویت اصلی طب پلاستیک بود.

بازدیدکنندگان از غرفه طب پلاستیک در این نمایشگاه حدود 200 نفر بودند که بیشترین آن‌ها از کشورهای فرانسه ، مراکش ، قطر ، یونان ، لیبی ، ترکیه ، عراق ، اردن و انگلستان بودند. ماحصل رایزنی با این تعداد بازدیدکننده در نمایشگاه تعریف 5 پروژه جدید بود. این در حالی بود که از کشور عراق 3 مشتری جدید ، قطر و مراکش 2 مشتری ، فرانسه ، یونان ، ترکیه ، انگلستان و کرواسی 1 مشتری جدید به لیست مشتریان بالقوه طب پلاستیک افزوده شد که برای حفظ این ارتباط تجاری پروژه‌های خاصی تعریف شد که بتوان از آن‌ها به عنوان موقعیت‌های جدید تجاری بهره برد و بتوان مشتریان وفادار جدیدی را به لیست مشتریان قطعی اضافه کرد. به صورت دقیق‌تر می‌توان این‌گونه عنوان کرد که تعداد مشتریان جدیدی که در این نمایشگاه به جمع مشتریان بالقوه طب پلاستیک افزوده شده‌اند رقمی بسیار برجسته است اما از 12 مشتری فوق‌الذکر پروژه‌هایی در 5 چارچوب اصلی تعریف شد که یا در مسیر فعالیت‌های تجاری ، عملیاتی شده یا ارتباط معاملاتی آن‌ها در مسیر عملیاتی شدن قرار دارد. در کنار این موارد مشتریانی از کشورهای کرواسی و ترکیه از جذاب‌ترین مشتریان جدیدی هستند که به خانواده شرکای تجاری طب پلاستیک افزوده شده‌اند.

نوآوری برجسته‌ای ندیدیم

کارنامه‌ای از موفقیت‌های قطعی در فروش

در طول نمایشگاه از 3 مشتری سفارش خرید قطعی اخذ شد؛ نزدیک به 10 کامیون سفارش تولید از مشتریانی که به بازدید طب پلاستیک آمده بودند دریافت شد تا در اولین فرصت نسبت به تولید و تحویل محموله‌های مورد نیاز اقدام شود آن‌هم در شرایطی که تاکنون بخش اعظم این محموله‌ها به مشتری تحویل داده شد.

اما در این نمایشگاه اقدامات متنوعی صورت گرفت؛ اعلام قیمت متناسب با مقصد متفاوت بود آن‌هم در شرایطی که در چند حالت تحویل مستقیم از ایران مثلاً در انبار استانبول همچنین تحویل از انبار دبی صورت گرفت. نکته جالب توجه بازدید از توانمندی‌های رقبای ترکیه‌ای بود مخصوصاً آن دسته از تولیدکنندگانی که اغلب در منطقه یا شمال افریقا بازار جذابی و قدرتمندی را برای خود دست و پا کرده‌‌اند. 3 شرکت اصلی در این حوزه در کشور ترکیه مورد رصد دقیق قرار گرفت و با کسب لیست قیمت‌ آن‌ها تلاش شد تا تعدیل نرخ در صورت لزوم در نظر گرفته شود.

free statistics