رد کردن لینک ها

پیشرفت مهم در بازیافت پلاستیک: INEOS‌، انرژی پلاستیک

INEOS، انرژی پلاستیک، یک پیشرفت مهم در بازیافت پلاستیک است. در این فرایند از عملیات پالایشگاهی موجود استفاده می‌شود که روغن را با TACOIL ساخته شده از بسته‌بندی مواد غذایی انعطاف‌پذیر مخلوط کرده و برای بازسازی پلاستیک بکر جهت استفاده مجدد در برنامه‌های غذایی و بهداشتی جایگزین می‌کنند.

شرکت‌های INEOS اولفین، پلیمر یوروپ و پلاستیک انرژی اعلام کردند که در حال کار آزمایشی برای تبدیل «مواد پلاستیکی بازیافت سخت»، مانند بسته‌بندی‌های ‌انعطاف‌پذیر، به پلاستیک با‌کیفیت «غذایی» برای استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و سایر برنامه‌های کاربردی با استانداردهای بهداشتی بالا هستند.

این شرکت‌ها گردهم آمده‌اند تا یک آزمایش مقدماتی را در سه ماهه اول ۲۰۲۲ در تأسیسات INEOS گرانجموس در اسکاتلند راه‌اندازی کنند. این شرکت‌ها هدف مشترکی برای ایجاد یک زنجیره ارزش اقتصاد دایره‌ای در کلاس جهانی در بازیافت پیشرفته دارند که باعث ایجاد چرخش برای ایجاد نسل بعدی بسته‌بندی محتوای بازیافتی با درجه مواد غذایی می‌شود.

بازیافت پیشرفته یک سیستم حلقه بسته برای مدیریت پلاستیک ایجاد می‌کند، به کاهش دفن زباله کمک می‌کند، از ورود پلاستیک به محیط جلوگیری کرده و استفاده از مواد خام مشتق‌شده فسیلی را کاهش می‌دهد. استفاده مجدد دایره‌ای از پلاستیک «پایان عمر» گام دیگری برای کاهش انتشار کل است.

پیشرفت مهم در بازیافت پلاستیک: INEOS‌، انرژی پلاستیک

انرژی پلاستیک، از فرایند بازیافت پیشرفته خود، برای تبدیل پلاستیک مصرف‌شده (در غیر این‌صورت به شکل زباله دفن یا سوزانده می‌شود) از طریق فرایند پیرولیز، به یک ماده خام مایع به‌نامTACOIL  برای استفاده مجدد در نسل بعدی تولید پلاستیک استفاده می‌کند. TACOIL جایگزینی برای مواد مشتق شده فسیلی، برای ساخت پلاستیک‌های غذایی و پزشکی است.

فناوری انرژی پلاستیک، امکان بهبود دایره‌ای کاربردهای برچسب‌گذاری و بسته‌بندی بسیار سخت، مانند تخته‌های شکلات، تنقلات و بیسکویت‌ها، حیوانات خانگی و مواد غذایی خشک را فراهم می‌کند. پروژه جدید مکمل استفاده موجود از پلاستیک بازیافتی مکانیکی در طیف محصولات INEOS Recycl-IN است.

پتروینئوس مواد‌خام بازیافتی را به INEOS اولفین و پلیمر یوروپ عرضه خواهد کرد تا به پلاستیک دایره‌ای گواهی شده با خواص مشابه مورد انتظار پلاستیک‌های معمولی ساخته شده از نفت و گاز تبدیل شود. در این شراکت هر شریک مهارت‌ها و تخصص‌های مکملی را ارائه می‌کند که با هم زنجیره ارزش دایره‌ای را ایجاد می‌کنند.

تبدیل پلاستیک پایان عمر به محصولات بسته‌بندی با‌کیفیت غذایی جدید، منطقی زیست‌محیطی و تجاری است. این آزمایش نوآورانه یک گام مثبت بیشتر به سمت حذف زباله است و راه‌حل‌های اقتصاد دایره‌ای را ممکن می‌کند. بازیافت پیشرفته به ابتکارات موجود در سبد محصولات ما برای استفاده بیشتر از مواد پس از مصرف، اضافه می‌کند، در حالی‌که تضمین می‌کند که راه‌حل‌های پایدار با تمام استانداردهای ایمنی، کیفیت و عملکرد در هنگام استفاده مطابقت دارند.

هدف این است که اطمینان حاصل شود که پلاستیک برای بازیافت و استفاده مجدد بازیافت می‌شود، به منابع طبیعی با ارزش، زندگی دوم می‌بخشد، نرخ بازیافت را افزایش می‌دهد، راه‌حل‌هایی برای زباله‌های پس از مصرف پیدا می‌کند و در نتیجه اقتصاد دایره‌ای ایجاد می‌کند.

free statistics