رد کردن لینک ها

نوآوری برجسته‌ای ندیدیم

انتظار بر حضور تکنولوژی‌های جدیدتر بود

نوآوری برجسته‌ای ندیدیم

شرکت‌های اروپایی زیادی شرکت نکرده بودند و نمایشگاه آنطور که انتظار داشتیم؛ قوی برگزار نشده بود. این مطلب را می‌توان ساده‌ترین اظهارنظر یکی از شرکت‌کنندگان در نمایشگاه اوراسیا در خصوص تکنولوژی‌های جدید ارائه شده؛ محسوب کرد.

نوآوری برجسته‌ای ندیدیم

ناصر نجاریان، در خصوص حضور شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه ترکیه گفت: غالباً نمایشگاه‌های ترکیه یکی از بهترین نمایشگاه‌های منطقه هستند. اغلب شرکت‌کنندگان برجسته در آن حاضر شده و نمایشگاه از لحاظ سطح نمایشگاهی (به نسبت نمایشگاه‌های آسیایی) جزو نمایشگاه‌های خوب قرار داشته ولی در مقایسه با نمایشگاه‌های اروپایی در سطح پایینی قرار گرفت.

مدیرعامل ویراتک برتر پارس با اشاره به اینکه این نمایشگاه از نظر تکنیکال و فن نمایشگاه‌داری ضعیف‌تر ( از نمایشگاه‌های اروپایی) است، گفت: به عبارتی  جای خالی تکنولوژی‌ها‌ی پیشرفته همچون در نمایشگاه‌های بزرگ دنیا، محسوس بود و سطح نمایشگاه تقریباً در حد همان نمایشگاهی بود که در سال‌های گذشته مثلا  5 یا 6 سال پیش که هم بنده در آنجا حضور داشتم، تقریباً به همان شکل بود و چندان از تغییرات آنچنانی (با ترندهایی که در حال حاضر در دنیا مطرح است که هر سال بر روی یک موضوعی است و بحث می‌شود) خبری نبود.

این فعال حوزه پتروشیمی تأکید کرد: به لحاظ تکنیکی و فناوری ، نمایشگاه نوآوری جدیدی نداشته و تقریباً با همان سیاست‌ها و همان شرکت‌ها حاضر شده بودند که 5 یا 6 سال پیش با همان کیفیت شرکت کرده بودند و در حال حاضر هم با همان کیفیت شرکت  داشتند.

وی با بیان اینکه شاید برای کسی که برای اولین بار در نمایشگاه شرکت کرده، مثلاً صنعت ایران را به آنجا برده، بگوید بسیار خوب بوده است. ولی نسبت به چند سال گذشته پیشرفت قابل توجه و تغییری دیده نشد و نسبت به تکنولوژی روز اروپا ؛ حتی می‌توان اینطور گفت که کمی هم پایین‌تر آمده بود.نوآوری برجسته‌ای ندیدیم

* استانداردهای نمایشگاهی برای ایران

مدیرعامل ویراتک برتر پارس در ادامه با بیان اینکه برای ما این حُسن را داشت که بتوانیم خودمان را معرفی کنیم، گفت؛ نمایشگاه دارای دو بخش صنایع داخلی  و بخش تزریق بود که  از این طریق توانستیم ارتباطات کاری زیادی را ایجاد کنیم.

وی افزود: هدف این بود که خودمان را معرفی کنیم و بتوانیم به سمت اخذ و اعطای نمایندگی رفته و به این هدف برسیم.

نجاریان افزود: شرکت ما در پاویون ایران قرار داشت و پاویون ایران هم از سمت صندوق توسعه به نمایندگی ریاست جمهوری اسپانسری آن را قبول کرده بود.

وی ادامه داد: پاویون ایران که به عنوان نماینده در نمایشگاه حاضر شده بود تا ایران را به دنیا نشان دهد، می‌توانست خیلی قوی‌تر و بهتر ظاهر شود و فضای بهتری را در اختیارشان قرار دهند.

* نمای صنعت در نمایشگاه

نجاریان با بیان اینکه برای ما مهم‌ترین بحث این بود که بتوانیم خودمان را به عنوان یک شرکت تازه تاسیس در این طرح مطرح کنیم، افزود: نمایشگاه برایمان بسیار مهم بود تا جایی که این نمایشگاه یک دستاورد بزرگ و رضایت‌بخش برای خودمان محسوب شد. بحث دیگر بحث اشتغال‌زایی بود که تکنولوژی و فناوری‌محور است که می‌توان از این منظر به فعالیت‌های صنعتی ورود کرد. البته چندان هم تغییر فناوری بالایی را در نمایشگاه ندیدیم. همان‌طور که ما در چارچوب فعالیت خودمان در اختیار داشته و در حال عرضه هستیم. بنابراین چیز زیاد و جدیدی پیش رو نبود مگر در دو حوزه نوین که ما وارد شدیم که آنها یک مقدار برایمان جدید بود.

نجاریان گفت: در مجموع می‌توانیم بگوییم که با چند نمایندگی مذاکره کردیم. اما از لحاظ فناوری و تکنولوژی ؛ بنده چیز جدیدی ندیدم و اینکه شرکت‌های اروپایی که انتظار داشتیم قوی‌تر شرکت کنند و در نمایشگاه شرکت‌های اروپایی معتبر که تجهیزات طرح پلاستیک دارند را ما اصلاً ندیدیم و خود نمایشگاه ترکیه هم به نسبت سال‌های گذشته و قبل یک مقدار از سطح کیفی پایینی برخوردار بود.

free statistics