رد کردن لینک ها

نقش پلی استایرن در دوره همه گیری کرونا در سال 2020

نقش پلی استایرن در کرونا سال 2020

در آستانه شروع سال 2021 قرار داریم و همه اعضای جامعه‌ جهانی منتظرند تا اثرات مخرب و همه‌گیر بیماری سال2020 را پشت‌سر بگذارند. همانطور که در این روزها خبر‌های امیدوار‌کننده ای راجع به واکسن به گوش می‌رسد، با پایان سال 2020 به ضرب‌المثل “نور در انتهای تونل” نزدیکتر شده‌ایم. با این حال جنبه هایی از نوع متفاوت زندگی در مدت همه‌گیری بیماری وجود دارد که ممکن است برای مدت طولانی با ما باقی بماند؛ به عنوان مثال همراهی‌های طولانی مدت خانواده در خانه، نشانگر آن است که سبک زندگی ما به سوی جدیدی در حال حرکت است. قبلا نیز در مورد اما و اگرهای بازار ظروف یکبار مصرف صحبت کرده بودیم.

نقش پلی استایرن در دوره همه گیری کرونا در سال 2020

قبل ازهمه‌گیری کرونا نیز تا ابتدای سال 2020 تمرکز ویژه‌ای بر محصولات پلاستیکی و یکبار مصرف وجود داشت اما تقاضای مضاعف برای خرید مواد‌ پلاستیکی با تشدید‌ بحران COVID-19 تسریع شده است؛ در‌حالیکه در این دوران، آگاهی‌های عمومی از محدودیت‌ها و گاهی عدم موفقیت سیستم‌های فعلی و سیاست‌های مدیریت صحیح زباله‌های پلاستیکی در بالاترین سطح خود قرار دارد اما نقش پلاستیک‌ها را در صنایع تحت تأثیر COVID مانند مراقبت‌های بهداشتی، خدمات مهمانداری، خدمات غذایی و خرده فروشی در حوزه سلامت و ایمنی جامعه جهانی نمی‌توان نادیده گرفت.

به عنوان مثال در زمینه پلی‌استایرن:

با اینکه پلی‌استایرن از جهت بازیافت در گروه پلاستیک‌های چالش برانگیز در نظر گرفته می‌شود اما استفاده از آن برای تولید و عرضه محافظ‌های مخصوص صورت و سایر تجهیزات حفاظت فردی (PPE) ضروری است؛ همچنین خصوصیات عایق بودن فوق العاده PS، امکان رعایت فاصله اجتماعی و همچنین بسته بندی و تحویل آنها را در دوران بحرانی فراهم ساخته است.

شاید برای برخی تعجب‌آور باشد که تجاری‌سازی فناوری‌های بازیافت پیشرفته در سال جاری به سرعت در صنعت پلی‌استایرن پیشرفت کرده است. INEOS Styrolution ، یک تامین‌کننده جهانی پلاستیک استایرن است که در حال ساخت یک مرکز بازیافت پیشرفته در Channahon ( دهکده‌ای در ایالت ایلنویز امریکا) است که ضایعات PS را دوباره به مونومر استایرن (ماده اولیه مورد استفاده برای ایجاد پلی‌استایرن) تبدیل می کند. این فناوری امکان بازیابی کامل مواد اولیه PS را فراهم می‌سازد تا محصولات بازیافتی حاصل از این روش، حتی در برنامه‌های غذایی و پزشکی که در طول سال 2020 برای حفظ زندگی روزمره ما بسیار حیاتی بوده‌اند، با خیال راحت مورد استفاده قرار گیرند.

free statistics