رد کردن لینک ها

معرفی شرکت‌های جدید تولیدکننده ظروف پلاستیکی با قابلیت استفاده‌ مجدد

در این گزارش، شرکت‌های جدیدی که در تولید انواع مدل‌های بسته‌بندی تجدید‌پذیر موفق و پیشگام هستند، معرفی شده‌اند. فرآیند Loop (خرید محصولاتی با قابلیت استفاده مجدد ارائه شده در بسته بندی‌های 100 درصد زیست‌تخریب‌پذیر، تحویل درب منزل و قابل باز پس‌گیری پس از مصرف) ابتکاری از شرکت بازیافت امریکایی TerraCycle با هدف جلوگیری از استفاده از بسته‌بندی‌های خطی و یکبار مصرف جهت ایجاد اقتصاد چرخشی با بهره‌وری مجدد از ظروف پلاستیکی است. با تولید اولین نمونه آزمایشی در ماه مه 2019، فرآیند Loop از طریق همکاری با برندهای مختلفی مانند Kroger و Walgreens در ایالات‌متحده، Tesco در بریتانیا، Carrefour در فرانسه، Aeon در ژاپن، Woolworths در استرالیا و Loblaws در کانادا به سرعت در سراسر جهان رشد کرد.

در سوی دیگر، گروه Ozzi با بهره‌گیری از فناوری، ذهنیت پایدار و همچنین همکاری با دانشگاه‌ها، مراکز درمانی، فودکورت‌ها و رستوران‌ها در حال تغییر انقلابی در نحوه مصرف غذاهای آماده است.

اوزی ظروف قابل استفاده مجدد را جایگزین ظروف یکبار مصرف کاغذی، فومی و پلاستیکی می‌کند. این سیستم با بهره‌گیری از ایستگاه باز‌پس‌گیری هوشمند و تولید ظروف غذایی قابل استفاده مجدد، به‌کار خود ادامه می‌دهد. غذا در ظروف تمیز و قابل استفاده مجدد اوزی در پیشخوان سرو می شود و پس از مصرف در دستگاه مخصوص قرار گرفته تا تمیز شوند، پس از تمیز کردن، دستگاه مجددا ظروف را برای استفاده مجدد تحویل مصرف‌کننده می‌دهد.

معرفی شرکت‌های جدید تولید کننده ظروف پلاستیکی با قابلیت استفاده‌مجدد

استارت‌آپ Returnity با ارائه کیسه ها و بسته‌های تجدیدپذیر و قابل استفاده مجدد برای چندین بار با قابلیت طراحی سفارشی، انقلابی در حمل‌و‌نقل و بسته‌بندی ایجاد می‌کند. Returnity ادعا می‌کند بسته‌های آنها در برابر آب مقاوم و مقرون به صرفه هستند و همچنین دوام بیشتری نسبت به مقوا دارند. از کیف‌های دستی پارچه ای گرفته تا ساک‌های ورزشی و کیف‌های آرایشی، می‌توانند با‌توجه به نوع پارچه انتخابی، الگو و چاپ به صورت سفارشی تولید شوند.

معرفی شرکت‌های جدید تولید کننده ظروف پلاستیکی با قابلیت استفاده‌مجدد

اخیراً این شرکت با همکاری شرکت توسعه‌دهنده محلول‌های ضد‌میکروبی Polygiene، بسته‌بندی‌های سفارشی با خاصیت ضد‌میکروبی ViralOff را برای رفع نگرانی های مربوط به COVID-19 ارائه داده است. Returnity به دنبال جایگزینی بیش از 6 میلیون جعبه مقوایی و کیسه های پلی میل (poly mail) با بسته‌بندی‌های قابل استفاده مجدد تا سال 2020 است.

این شرکت اخیراً به عنوان برنده مسابقه اقتصاد چرخشی چالش نوآوری پلاستیک اقیانوس معرفی شد.

چالش‌های استفاده گسترده تر از محصولات قابل استفاده مجدد چیست؟

هزینه بالا و میزان بازدهی، همچنان دو چالش اصلی برای منع بهره‌گیری از بسته‌بندی‌های با قابلیت استفاده مجدد در صنایع هستند. امروزه شرکت‌های بزرگی در حال تلاش برای ارائه یک روش ابتکاری برای غلبه بر این چالش‌ها هستند.

از آنجا که بیشتر دستاوردهای مالی بسته‌بندی های قابل استفاده مجدد به میزان نرخ بازگشت ظروف به چرخه‌مصرف وابسته است، از این‌رو سودهی تولید این نوع از ظروف پلاستیکی در طولانی‌مدت، محقق خواهد‌شد و همچنین برای حصول اطمینان از دوام این نوع محصول به‌دلیل استفاده چندباره از آن‌ها، نمی‌توان برای تولیدشان از پلاستیک‌های ارزان‌قیمت استفاده کرد؛ به همین دلیل معمولا قیمت تمام‌شده بالاتری نسبت به ظروف پلاستیکی یکبارمصرف دارند و تا به امروز استفاده از آن‌ها در برخی از صنایع مرسوم نشده‌است.

با این‌حال شرکت‌ها می‌توانند با یافتن راه‌حل‌های مبتکرانه برای فروش بیشتر محصولات خود با قیمت پایین‌تر، هزینه این نوع بسته‌بندی را کاهش دهند. Blueland، یک شرکت نوپا و مستقر در نیویورک است که توانست با موفقیت روش‌هایی را برای کاهش هزینه‌ها به‌کار گیرد.

بلولند با  هدف پاکیزه نگه‌داشتن کره‌زمین شروع به‌کار کرده‌است و با تشخیص  اینکه 95٪  از حجم مایعات تمیز‌کننده را آب تشکیل می‌دهد، دست به تولید قرص‌های تمیز‌کننده غیر‌سمی با‌قابلیت جایگزینی زد و با این کار هزینه حمل ونقل را به‌طور قابل‌توجهی کاهش داد.

این شرکت با تمرکز بر تولید محصولات نظافت منزل که معمولاً پذیرش آن برای مصرف‌کنندگان آسان‌تر است، توانست علاوه بر کاهش هزینه‌ها به میزان قابل‌توجهی، مشتریان وفاداری نیز برای خود پیدا کند و همچنین این امر باعث شده‌است که آنها بتوانند محصولات خود را با قیمت پایین‌تری به فروش برسانند.

قرص‌های تمیزکننده این شرکت با قابلیت حل‌شوندگی 100 درصدی و فاقد مونومر BPA، داخل بطری‌‌هایی با نام  “Forever Bottles” که قابلیت استفاده چندین‌باره و ماندگاری بسیار طولانی دارند، حل می‌شوند. گزارش اخیر، محصولات Blueland را نوآورانه ، پایدار ، موثر و مقرون به صرفه ارزیابی کرده است.

معرفی شرکت‌های جدید تولید کننده ظروف پلاستیکی با قابلیت استفاده‌مجدد

 

free statistics