رد کردن لینک ها

مزایای بیوپلاستیک‌های قابل‌کمپوست برای اقتصاد چرخه‌ای

PLA یک ماده زیستی، قابل‌بازیافت و همه‌کاره است که با وجود گزینه کمپوست‌شدن می‌تواند جایگزین بسته‌بندی‌های پلاستیکی شود و تمامی معیارهای مد نظر در مورد پلاستیک را برآورده کرده و به چالش‌های آب و هوایی پاسخ دهد. در عین حال دارای ردپای کربن کاهش‌یافته و گزینه پایان عمر پایدار است.

توتال انرجیس کربیون گزارشی در مورد کمپوست‌پذیری PLA با عنوان «مزایای بیوپلاستیک‌های قابل‌کمپوست برای اقتصاد چرخه‌ای» منتشر کرده است.

این گزارش در مورد طراحی محصول برای بسته‌بندی‌های کمپوست‌پذیر است به‌ویژه زمانی‌که به جدایی زباله‌های زیستی از محل دفن زباله یا سوزاندن، کاهش آلودگی جریان زباله‌های زیستی و افزایش کارایی جمع‌آوری زباله‌های زیستی کمک می‌کند. به علاوه در مورد بسته‌بندی‌هایی که به سختی از محتوای زباله‌های آلی خود جدا می‌شوند نیز توصیه‌هایی دارد.

ایجاد یک اقتصاد پایدار و دستیابی به اهداف بی‌طرفی آب‌و‌هوا، نیازمند مواد نوآورانه و بهبود مدیریت زباله است.

PLA، یک ماده زیستی، قابل کمپوست، قابل بازیافت و همه‌کاره است که می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد چرخه‌ای ایفا ‌کند. در‌حالی‌که بازیافت پیشرفته اجازه می‌دهد تا PLA دوباره به‌صورت اولیه مورد استفاده قرار گیرد، کمپوست‌پذیری آن یک گزینه پایان عمر پایدار و کارآمد ارائه می‌دهد. این پلیمر کاربردهای گوناگونی در صنایع منسوجات، پزشکی و به‌خصوص بسته‌بندی و ظروف یکبار‌مصرف دارد.

PLA ترموپلاستیک بسیار مناسبی برای بسته‌بندی به‌صورت یکبار‌مصرف است و پس از مصرف به مواد طبیعی و بدون‌ضرر تجزیه می‌شود. این ماده یک گزینه پایدار و کارآمد ارائه می‌دهد و آن کمپوست کردن است.

کمپوست برای دستیابی به آینده‌ای پایدار بسیار مهم است. با کمپوست کردن، کربن استخراج شده از اتمسفر در طول رشد مواد اولیه گیاه، به خاک بازگردانده می‌شود. کمپوست نیز مواد مغذی را به زمین بازمی‌گرداند و کیفیت و سلامت آنها را بدون استفاده از کودهای شیمیایی افزایش می‌دهد. کمپوست‌سازی زباله‌های زیستی انتشار کربن را کاهش می‌دهد، زیرا دفن زباله‌های زیستی، مقادیر بیشتری از گازهای گلخانه‌ای CO2 و CH4 را منتشر می‌کند که به گرمایش جهانی کمک می‌کند.

بیوپلاستیک‌های قابل کمپوست جایگزینی برای اقلام پلاستیکی معمولی (بر پایه فسیلی، غیرقابل تجزیه زیستی) هستند که معمولاً به دلیل محتوای ضایعات آلی آنها بازیافت نمی‌شوند. به‌عنوان مثال، کیسه‌های چای، کپسول‌های قهوه و کیسه‌های جمع‌آوری زباله‌های زیستی.

بسته‌بندی بیوپلاستیک قابل کمپوست تایید شده را می‌توان با محتوای ضایعات آلی آن در سطل زباله‌های زیستی انداخت و از دفن زباله و سوزاندن آن جلوگیری کرد. به‌علاوه موجب کاهش آلودگی جریان زباله‌های زیستی با پلاستیک‌های معمولی می‌شود.

مالن ماسدو راوارد، مدیر پایداری و تنظیم مقررات در توتال انرجیس کربیون و نویسنده گزارش می‌گوید: بسته‌بندی‌های پلاستیکی بازیافت ارگانیک، که معمولاً به‌عنوان کمپوست شناخته می‌شوند، یک گزینه تکمیلی پایان عمر است. این به دستیابی به اهداف بازیافت گسترده‌تر، کاهش ردپای کربن و ارائه محصول نهایی ارزشمند کمپوست کمک می‌کند.

اولگا کاچوک، مدیر طرح‌های اقتصاد‌زیستی و استفاده‌مجدد در گرین‌بلو، ایالات متحده، می‌گوید: با توجه به تغییرات اقلیمی، ارزش دارد که از شتاب رو به رشد کمپوست‌سازی به‌عنوان یک راه‌حل و نقشی که بسته‌بندی قابل کمپوست در منحرف کردن ضایعات مواد غذایی از محل‌های دفن زباله ایفا می‌کند، تجلیل شود.

بسته‌بندی پلاستیکی همیشه برای جنبه‌های راحتی، بهداشت و عملکرد مورد نیاز است. استفاده از پلاستیک‌های زیستی قابل‌کمپوست مانند PLA تمام این معیارها را برآورده می‌کند و به چالش‌های آب و هوایی پاسخ می‌دهد و در عین حال دارای ردپای کربن کاهش‌یافته و گزینه پایان عمر پایدار است.

منبع: https://www.totalenergies-corbion.com

free statistics