رد کردن لینک ها

عرضه کاسه‌های غذای آماده PET متبلور

رستوران های زنجیره‌ای واگاماما از PET  متبلور (cPET)، که قابل بازیافت است، کاسه‌های غذای آماده واگاماما را توليد کرده است.

 رستوران‌ های زنجیره‌ای واگاماما از این ماه، کاسه‌های PET متبلور توسعه‌یافته توسط مشاور طراحی صنعتی موراما را در سراسر گزینه‌های تحویل و غذای آماده عرضه میکنند .

این شرکت‌ می‌گوید با cPET مقاومت حرارتی، محافظت از محصول افزایش‌ یافته و قابل‌بازیافت است.

واگاماما می‌گوید که در سال 2021 به موراما نزدیک شد تا اهداف پایداری خود را در یک طراحی بسته‌بندی جدید بگنجاند. این شامل هدف واگاماما برای عدم اتکا به 330 تن پلاستیک بکر در عملیات بسته‌بندی تحویل در سال، استفاده از مواد ساخته شده از 70‌درصد محتوای بازیافتی و بهبود تیم و تجربه مشتری است.

به گفته این شرکت‌ها، مواد زیست‌تخریب‌پذیر در طول فرآیند توسعه مورد کاوش قرار گرفتند. در نهایت به این نتیجه رسیدند که پلاستیک برای حفظ طعم و دمای برخی از ظروف و اطمینان از تحویل بدون نشت به دست مشتریان ضروری است. موراما می‌گوید که در کنار یک تامین‌کننده بسته‌بندی مواد غذایی گرماساز برای توسعه راه‌حلی با استفاده از یک ماده جدید،PET  متبلور (cPET)، که طبق گزارش‌ها قابل بازیافت است، را ایجاد کرده است.

موراما اضافه می‌کند که cPET یک ماده ایمن برای مواد غذایی است که از 70درصد محتوای بازیافتی پس از مصرف از جریان زباله در اروپا ازجمله سینی‌های مواد غذایی PET بازیافت شده و بسته‌بندی مواد غذایی ساخته شده است. ظاهراً cPET هم برای آب‌بندی بالا و هم برای بسته‌بندی جریانی مناسب است.

علاوه بر این، cPET مقاومت در برابر حرارت و خواص آب‌بندی «عالی» و همچنین یک مانع بسیار موثر در برابر اکسیژن، آب، دی‌اکسید‌کربن و نیتروژن را ارائه می‌دهد. موراما می‌گوید این به کاهش خطر آلودگی، بهبود کیفیت غذا و افزایش عمر مفید کمک می‌کند.

«c» در cPET مخفف چیست ؟

جو بارنارد، بنیانگذار موراما، توضیح می‌دهد: «c» در cPET مخفف متبلور شده است. این فرآیند استحکام و مقاومت PET را افزایش می‌دهد و اطمینان می‌دهد که می‌تواند دماهای بالاتر را تحمل کند.

در حال حاضر، تنها کاسه‌های غذای آماده واگاماما از مواد cPET ساخته می‌شوند. اگرچه شرکت‌ها قصد دارند راه‌حل را به درب‌ها نیز گسترش دهند. بارنارد ادامه می‌دهد: هدف انتقال بسته‌بندی به 100درصدcPET بود و هنوز هم هست.

با این حال، مانند انجام هر کاری برای اولین‌بار، چالش‌ها در توسعه درب cPET به این معنی است که برای راه‌اندازی آماده نیست. واگاماما با درک اینکه انجام کاری بهتر از هیچ است، تصمیم گرفت بدون توجه به کاسه‌های cPET  و درب‌های PP قابل بازیافت راه‌اندازی کند. دستیابی به حرکت به سمت cPET کامل در سال 2023 واقع‌بینانه به نظر می‌رسد.

موراما می‌گوید در طول طراحی مجدد کاسه‌های غذای آماده، فاکتورهای مختلفی از‌جمله نحوه چیدن کاسه‌ها، نحوه حذف مواد اضافی و نحوه حفظ کیفیت‌های خاص محصولات مختلف واگاماما مانند ماهی مرکب را در نظر گرفته است. بسته‌بندی جدید دارای رنگ ماسه‌ای روشن است که شرکت‌ها توضیح می‌دهند که تمرکز پایداری بسته را منعکس می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که مواد به‌راحتی توسط اسکنرها در کارخانه‌های بازیافت جمع‌آوری می‌شوند.

کی بارتلت، مدیر مشتریان واگاماما می‌گوید: محدوده بسته‌بندی پایدار جدید ما یک ابتکار فوق‌العاده است. هدف ما کاهش تأثیر در تمام عملیات‌هایمان است. ما ماه‌ها به بررسی گزینه‌های مختلف، آزمایش مواد مختلف و کار با کارشناسان برجسته در این زمینه‌ها پرداختیم. موراما واقعاً ارزش‌ها و اهداف ما را برای این پروژه درک کرده و به ما کمک کرد تا آن را به واقعیت تبدیل کنیم.

بسته‌بندی جدید واگاماما در این ماه عرضه خواهد شد. رستوران‌های زنجیره‌ای انتظار دارند بسته‌بندی‌های جدید در تمام رستوران‌ها و آشپزخانه‌های تحویل تا اکتبر پس از اتمام ذخایر قدیمی عرضه شود.

دیگر قالب‌های جدید بسته‌بندی غذای آماده عبارتند از آزمایش Just Eat از جعبه غذایی مبتنی بر جلبک دریایی از نوتپلا براساس گزارش  Just Eat، پس از اجرای آزمایشی این راه‌حل، 83‌درصد از مصرف‌کنندگان گزارش دادند که استفاده برندها از بسته‌بندی پایدار بر انتخاب رستوران آنها تأثیر می‌گذارد.

منبع: https://www-vnatalie-com

free statistics