رد کردن لینک ها

هات‌دلیوری یا انقلاب در صنعت بسته‌بندی؟

هات‌دلیوری، ‌تحولی ‌عظیم ‌در صنعت ‌بسته‌بندی ‌و ‌تحویل ‌غذای داغ در دنیا به شمار می‌رود‌.

به ‌دلیل ‌داشتن ‌سوپاپ‌هوا ‌و ‌دیوایدر ‌‌(جداکننده) به‌عنوان یکی ‌از ‌استانداردترین ‌و مناسب‌ترین‌ ظروف ‌بسته‌بندی ‌در ‌صنعت ‌غذا ‌شناخته‌ شده است. این کالا هم‌اکنون با انتقال تکنولوژی در ایران به تولید انبوه رسیده است. طب پلاستیک نوین تولیدکننده اصلی این کالا محسوب شده و برند پیک‌نیک عامل فروش اصلی این ظروف بسته‌بندی جدید است.

بسته‌بندی جزئی از ماده غذایی است، بنابراین اگر مواد تشکیل‌دهنده و نوع ظروف مناسب نباشد، می‌تواند بر غذا تاثیر نامطلوبی بگذارد. باید توجه کنیم که هر نوع غذایی به یک نوع بسته‌بندی نیاز دارد تا مواد موجود در آن حفظ شود. برند پیکنیک با افتخار و برای اولین‌بار ظروفی را به‌نام «هات دلیوری» به بازار معرفی کرده است. این ظروف با قابلیت‌های بسیار کاربردی تولید و توزیع شده‌اند و بی‌شک این امر تحولی عظیم در صنعت بسته‌بندی مواد غذایی در ایران خواهد بود.

امروزه با افزایش جمعیت و نیاز گروه‌های سنی و افزایش مصرف غذا در خارج منزل، نیاز به استفاده از ظروف یکبار‌مصرف افزایش یافته است. ظروف یکبار مصرفی که امروزه استفاده از آنها بسیار متداول است از جنس پلاستیک هستند. بسته‌بندی مواد غذایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چراکه مستقیم با سلامت ما در ارتباط است؛ پس بايد این بسته‌بندی ایمن، بهداشتی و سالم باشد. متاسفانه افرادي سودجو در جای‌جای کشورمان هستند که در بازار اقدام به تولیدات ظروف ناسالم و غیر‌استاندارد می‌کنند. این در حالی است که در آینده‌ای نه‌چندان دور به سلامت مصرف‌کننده آسیب‌های بسیار جدی وارد خواهد شد. همين موضوع باعث مي‌شود  برای رستوران‌داران و افرادی که در زمینه غذا و مواد خوراکی فعالیت می‌کنند، مسائلی از قبیل نارضایتی مشتریان پیش می‌آید.

ويژگي‌هاي ظروف هات‌دليوري

با نگاهی دقیق‌تر به روند گسترش و پیشرفت بسته‌بندی و تولیدات ظروف یکبارمصرف درمی‌یابیم که این تغییرات گسترده، موازی و در راستای رفع  نیاز مصرف‌کننده بوده است. استفاده از مواد اولیه مرغوب، داشتن تايیدیه‌های بهداشتی، داشتن قابلیت‌هایی نظیر استفاده در مایکروویو، فریزری بودن و همچنین داشتن سیب سلامت و فودگرید بودن از ویژگی‌های بارز ظروف یکبارمصرف مرغوب است که در انتخاب ما چه به لحاظ مصرف‌کننده و چه به لحاظ توزیع‌کننده نقش بسزا و موثری دارد.

بسته‌بندی ناسالم سبب می‌شود کیفیت و طعم مواد غذایی به‌شدت افت کند و گاها مواد غذایی در مجاورت هوا، در معرض فاسد شدن قرار بگیرند و طعم نامطلوبی داشته باشند.

به دلیل اهمیت و نیاز توجه به سلامت مصرف‌کنندگان و ایجاد یک روش مناسب در جهت رفاه  مشتریان رستورانی، بسته‌بندی صحیح غذا یکی از فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت.

در همين خصوص برند پیکنیک برای اولین‌بار ظروفی را به‌نام «هات دلیوری» به بازار معرفی کرده كه به چند ویژگی منحصر به‌فرد این ظروف می‌پردازیم:

داشتن سوپاپ هوا: وجود سوراخ روی درب این محصول سبب می‌شود ضمن اینکه غذا گرم و مانند دقیقه‌های اول پخت به دست مشتری برسد، از خمیر شدن غذا جلوگیری می‌کند، چرا‌که هوا به دلیل وجود سوراخ سوپاپ هوا در گردش است. براي دليوري انواع غذاهاي ايراني يا اروپايي نظیر پاستا، برنج و… كه بيشتر در معرض خمير شدن هستند، بايد از ظروفي استفاده شود كه دارای سوپاپ هوا باشند.

داشتن دیوایدر یا همان جداکننده: دیوایدر یا جداکننده یک قطعه از جنس پلی‌پروپیلن است که بسته به گنجایش و دورچین و یا مخلفات غذا، و به‌منظور مرتب بودن بسته‌بندی می‌تواند روی ظرف تعبیه شود و یک نمای زیبا و مرتب را برای مشتریان به ارمغان آورد. این امر سبب ایجاد رضایت مشتریان و همچنین سهولت در بسته‌بندی غذا مي‌شود. با انتخاب این دیوایدر، دورچین‌ها با نظم خاصی در ظرف قرار می‌گيرند و جابه‌جایی در طول حمل غذا سبب بهم‌ریختگی غذا نمی‌شود .

قابلیت استکبل بودن یا روی هم سوار شدن: پستی و بلندی‌های استانداردی که در این ظروف وجود دارد، باعث می‌شود ظروف‌ به‌صورت ثابت و بدون لغزش روی هم سوار شوند و در زمان مدت دلیوری، غذا بدون هیچ‌گونه بهم‌ریختگی یا سرریز شدن به دست مشتری برسد.

داشتن گنجایش و مدل‌های متنوع: از دیگر ویژگی‌های این ظروف که سبب متمایز شدن آنها از دیگر ظروف موجود در بازار شده است، گنجایش‌های متنوع این ظروف است که به مصرف‌کنندگان قدرت انتخاب بسته به نیازشان را می‌دهد. ظروف هات‌دلیوری در سه مدل (دایره‌، مربع و مستطیل) ارائه می‌شود.

قابلیت قرارگیری در مایکروویو، فریزر و ماشین ظرفشویی از دیگر ویژگی‌های ظروف هات‌دلیوری است و همچنین داشتن تايیدیه از وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و همچنین سازمان استاندارد مواد غذایی بریتانیا از اصلی‌ترین مجوز‌های تولید ظروف هات‌دلیوری است.

طب پلاستیک در راستای فعالیت زیست محیطی و اجتماعی خود، ظروف هات‌دلیوری را با قابلیت بازیافت تولید کرده است؛ به این معنی که به‌راحتی به چرخه بازیافت بازمی‌گردند و نکته مهم دیگري ‌که در تولید این ظروف لحاظ شده این است که از هيچگونه مواد بازیافتی استفاده نشده و از سالم‌ترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه توليد مي‌شود.

هات‌دلیوری بر‌اساس استانداردهای روز دلیوری دنیا ساخته شده و برای تمام رستوران‌هایی که همیشه به‌دنبال ایده‌های جدید و کاربردی در دلیوری غذایشان هستند، مناسب است. این ظروف در هلدینگ بزرگ طب پلاستیک ساخته شده و برند پیکنیک با افتخار این ظروف را به مرحله توزیع رسانده است.

امید است که با شناخت و درک نیاز اساسی مصرف‌کنندگان و حمایت‌های مصرف‌کنندگان در طی سال‌ها بتوانیم میزبان شما در ارائه شیوه‌های جدید باشیم.

تهیه و گردآوری: سایه اقبال

آدرس سایت پیکنیک

free statistics