رد کردن لینک ها

دستورالعمل خرید و مصرف ظروف یکبار مصرف پلیمری

دستورالعمل خرید و مصرف ظروف یکبار مصرف پلیمری
دستورالعمل خرید و مصرف ظروف یکبار مصرف پلیمری
  1. ظروف یکبار مصرف پلیمری عمدتا با انواع مختلف پلیمر نظیر PVCو PET و PSوPP و PE طبقه بندی می شوند. انواع ظروف بر پایه PE و PP برای همه کاربردها با حداقل توصیه های مصرف به شرط علاقه مندی مصرف کنندگان توصیه می شود. در خصوص ظروف PET ، PVC و PS رعایت نحوه استفاده بسیار ضروری است.
  2. از آنجا که پلیمرهای نو فاقد هرگونه بو و مزه ای هستند؛ بطور کلی ظرف های یکبار مصرف هم باید فاقد هرگونه بو و مزه ای باشند.
  3. ترجیحا استفاده از ظرف های یکبار مصرف بی رنگ توصیه می گردد.
  4. کلیه ظروف یکبار مصرف باید پروانه بهداشت از وزارت بهداشت داشته باشند.
  5. ظروف یکبار مصرف را نباید مطلقا بصورت باز و دسته ای خریداری نمود و باید در جای خشک و عاری از نور در کیسه های بسته نگهداری کرد.
  6. به هیچ عنوان ظروف یکبار مصرف مناسب نمی تواند بو، طعم و رنگ مواد غذایی را عوض نماید. بنابراین با مشاهده تغییر در بو، طعم و رنگ موادغذایی حتما ظروف مورد استفاده ایجاد مشکل خواهد نمود و باید کنار گذاشته شود.
  7. استفاده از کیسه های پلاستیکی PP و PE ترجیحا بی رنگ و بدون چاپ، فاقد بو و بدور از رطوبت در تماس با کلیه مواد غذایی اعم از نان تازه، گوشت و لبنیات بلامانع است. شایان ذکر است نام تجاری نایلون که برای این قبیل کیسه ها استفاده می شود غلط رایجی است که باید به فراموشی سپرده شود.
  8. تلقی و استفاده از اصطلاح گیاهی برای انواع ظروف یکبار مصرف و کیسه ها مطلقا به معنی مفیدتر بودن برای بدن و یا طبیعت نمی باشد؛ زیرا که عمدتا استفاده از مواد طبیعی در ساخت این کیسه ها و ظروف بصورت صد در صد نمی باشد.
  9. استفاده مجدد از بطریهای آب معدنی و انواع نوشابه با نام PET مطلقا توصیه نمی شود.
free statistics