رد کردن لینک ها

خداحافظی با بطری‌های پلاستیکی به‌عنوان زباله

در یک مطالعه جدید مشخص شد که طی مدت زمان 7 هفته، فرهنگ‌سازی بازگشت ظروف و پرکردن‌مجدد بطری‌ ها در بین مشتریان امکان‌پذیر است.

مطالعه‌ای بر روی 8000 نفر در مورد بازگشت ظروف و پر‌کردن مجدد بطری‌ ها در بریتانیا انجام شد. خریداران هنگام خرید مبلغ بیشتری را پرداخت کردند  و در انتها با پس دادن بطری‌ها مبلغ به آنها عودت داده شد. تنها 7 هفته طول کشید تا آنها ارزش بطری‌ های پلاستیکی و بازگشت آن‌ها را درک کردند.

طبق تحقیقات سانتوری نوشیدنی و غذا، سازنده لوکوزاد و ریبنا، 7هفته طول می‌کشد تا حدود 88%خریداران در رابطه خود با بطری‌ های پلاستیکی تجدید‌نظر کنند. پس از زندگی با طرح‌های بازگشت سپرده، ارزش آن‌ها را درک کنند.

به‌عنوان بخشی از این مطالعه، با عنوان طرح‌های بازگشت سپرده چه چیزی در فروشگاه وجود دارد؟

8000 نفر در سراسر بریتانیا در چهار مطالعه رفتاری متمایز انجام شده شرکت داشتند. این تحقیق شامل قرار‌دادن بیش از 5500نفر در یک محیط خرید واقعیت مجازی بود. تا ببینند در هنگام معرفی یک طرح بازگرداندن سپرده نظری چه واکنشی نشان خواهند داد. مطالعات بیشتر با گروهی دیگر بر درک چگونگی زندگی مصرف‌کنندگان با طرح‌های بازگشت سپرده در یک دوره 8 هفته‌ای متمرکز بود.

این شرکت ادعا می‌کند که کشف کرده است که خریداران در هنگام نیاز به پرداخت سپرده، یک تغییر ذهنی سه مرحله‌ای را تجربه می‌کنند. شرکت آن را به‌عنوان «غافلگیری، بررسی و تنظیم مجدد» طبقه‌بندی کرده است.

خریداران در ابتدا، ظاهراً از اینکه از آنها خواسته می‌شود برای نوشابه‌های غیرالکلی در یک محیط خرده‌فروشی بیشتر بپردازند و اقلام را در ازای هزینه‌ای که در حال حاضر 20پوند برای هر کالا در اسکاتلند تعیین شده است تعجب می‌کنند.

در مرحله دوم، مصرف‌کنندگان رابطه خود را با موادی مانند بطری‌های پلاستیکی بررسی می‌کنند و یاد می‌گیرند که چگونه با قوانین طرح جدید پس از ارزیابی مجدد ارزش بسته‌بندی نوشیدنی‌هایشان سازگار شوند.

طبق گزارش‌ها، در مرحله نهایی، خریداران رفتار خود را نسبت به موادی مانند بطری‌های پلاستیکی تغییر می‌دهند و رفتارشان را تغییر می‌دهند که منجر به روال‌های جدید و انتخاب‌های متفاوت می‌شود.

متیو دین، رئیس بازاریابی مشتری در SBF بریتانیا و ایرلند، در مورد تحقیق جدید گفت: «طرح‌های بازگشت سپرده یکی از بزرگترین تغییرات را در رفتار خریداران در یک نسل ایجاد می‌کند. بسیاری از مردم با استفاده از اتوپایلوت خرید می‌کنند و از اینکه باید مبلغ بیشتری را از قبل پرداخت کنند و سپس اقلام را در شرایط خوبی نگهداری کنند تا سپرده خود را پس بگیرند شگفت‌زده خواهند شد. بسیاری از خرده‌فروشان که هر بطری یا قوطی را در طرح‌ها می‌فروشند باید خدمات جمع‌آوری ارائه دهند.

این به‌طور مثبت رابطه خریداران با پلاستیک و قوطی‌ها را تغییر می‌دهد. با این حال، مهم است که خرده‌فروشان این تغییر را درک کنند، بنابراین آنها در بهترین مکان برای انطباق با این تغییرات آتی هستند. ما برای کمک به آنها در این سفر آماده‌ایم.

طرح‌های بازگشت سپرده قرار است در چند سال آینده در سراسر بریتانیا در مقاطع مختلف معرفی شوند. اسکاتلند قرار است یک طرح را در آگوست 2023 معرفی کند و انتظار می‌رود جزئیات طرح‌هایی که در انگلستان، ولز و ایرلند شمالی اجرا می‌شوند اواخر امسال منتشر شود.

منبع: https://packagingeurope-com

free statistics