رد کردن لینک ها

حذف دربهای رنگی شیر

در طرح جدیدی بطری‌های شیر با درپوش‌ های بی‌رنگ تولید خواهد شد. این بطری‌ها 100‌درصد قابل بازیافت هستند و تا 40‌درصد مواد بازیافتی برای مواد غذایی دارند.

وایتروز پس از آزمایش جایگزینی درپوش های  آبی، سبز و قرمز روی بطری‌های شیر HDPE با درب‌های شفاف در اوایل امسال، اعلام کرد که این حرکت را در همه فروشگاه‌ها با اثرگذاری فوری دائمی خواهد کرد.

وایتروز با مولر در آوریل 2022 درب‌های بی‌رنگ بطری‌های شیر را آزمایش کرد. در حالی‌که بطری‌های شیر HDPE  به‌طور گسترده بازیافت می‌شوند، درپوش های رنگی را نمی‌توان در بسته‌بندی‌های غذایی بازیافت کرد، که شرکت‌ها دلیل این انتقال را ذکر کردند.

درپوش‌ های بی‌رنگ اکنون یک ویژگی دائمی در بطری‌های شیر وایتروز اسنشیال در تمام 331 فروشگاه وایتروز خواهند بود، با این تغییر که فوراً اعمال می‌شود.

وایتروز می‌گوید که آثار هنری برچسب روی بطری‌های شیر وایتروز اسنشیال با درپوش‌ های بی‌رنگ، برای افزودن رنگ بیشتر و کمک به مشتریان در انتخاب شیر مورد نظرشان در فروشگاه، دوباره طراحی شده است. تحقیقات مولر ظاهراً نشان می‌دهد که بیش از نیمی از خریداران از رنگ درب بطری برای انتخاب شیر خود در فروشگاه استفاده می‌کنند، در حالی‌که دیگران از رنگ‌های برچسب یا تابلوها استفاده می‌کنند.

طبق گفته وایتروز، درب‌های بی‌رنگ روی بطری‌های شیر وایتروز اسنشیال که تقریباً 44‌درصد از فروش شیر خرده‌فروش را تشکیل می‌دهد، نمایش داده می‌شود. این خرده‌فروش در حال برنامه‌ریزی برای عرضه درپوش‌های بی‌رنگ در سال آینده به‌طور گسترده‌تر در سراسر محدوده شیر خود برچسب وایتروز است.

مولر، شریک وایتروز در این طرح، بطری‌های شیر را با درپوش‌های بی‌رنگ در داخل تولید خواهد کرد. طبق گزارش‌ها، بطری‌ها 100‌درصد قابل بازیافت هستند و تا 40‌درصد مواد بازیافتی برای مواد غذایی دارند.

وایتروز اضافه می‌کند که تقاضا برای rHDPE در حال حاضر بیشتر از عرضه است. این شرکت می‌گوید که معرفی درپوش‌های بی‌رنگ به آن‌ها امکان می‌دهد در کنار بطری‌های HDPE در یک سیستم حلقه بسته بازیافت شوند و امکان استفاده مجدد از آن‌ها را به‌عنوان محتوای بازیافتی در درجه غذایی فراهم کند.

پلی‌اتیلن با چگالی بالا (HDPE) یک پلیمر ترموپلاستیک ساخته شده از نفت است. پلاستیک HDPE به‌عنوان یکی از همه‌کاره‌ترین مواد پلاستیکی، در طیف وسیعی از کاربردها از‌جمله بطری‌های پلاستیکی، بطری شیر، بطری شامپو، بطری سفید‌کننده، تخته‌های برش و لوله‌کشی استفاده می‌شود. پلاستیک HDPE که به دلیل استحکام کششی برجسته و نسبت استحکام به چگالی زیاد معروف است، دارای مقاومت بالا و نقطه ذوب است.

به گفته وایتروز، حرکت به سمت درپوش‌های بی‌رنگ برای بطری‌های شیر می‌تواند میزان HDPE موجود در بخش مواد غذایی را تا 1560 تن در سال افزایش دهد.

لیزا اوتن، خریدار شیر در وایتروز می‌گوید: شیر یکی از پرفروش‌ترین محصولات ما است، بنابراین اینکه بتوانیم این بهبود بسته‌بندی را به یک امر ضروری روزمره در همه فروشگاه‌هایمان تبدیل کنیم، فوق‌العاده است.

«بازخورد شرکا و مشتری در طول دوره آزمایشی بسیار مثبت بوده است و این عرضه ملی به ما کمک می‌کند تا به هدف خود دست یابیم که پلاستیکی را که استفاده می‌کنیم به‌صورت چرخه‌ای و مناسب برای استفاده مجدد و دوباره استفاده کنیم».

منبع: https://www-thegrocer-co-uk

free statistics