رد کردن لینک ها

تولید روغن پیرولیز حاصل از ضایعات پلاستیکی مخلوط

شرکت آرکوس روغن پیرولیز را از زباله‌های پلاستیکی مخلوط که به‌صورت مکانیکی بازیافت نمی‌شوند، تولید کرده است و در یک قرارداد محصول خود را به ب.آ.اس.اف می‌فروشد.

ب.آ.اس.اف قراردادی را برای خرید روغن پیرولیز حاصل از ضایعات پلاستیکی مخلوط امضا کرده است . به‌عنوان ماده خام برای تولید محصولات سی‌سایکل خود از شرکت آلمانی آرکوس‌گرین‌سایکلینگ تکنولوژی استفاده می‌کند.

آرکوس می‌گوید که واحد نمایش فرآیند آن در فرانکفورت اولین در نوع خود در مقیاس تجاری در آلمان است . روغن پیرولیز را از زباله‌های پلاستیکی مخلوط که به‌صورت مکانیکی بازیافت نمی‌شوند، تولید می‌کند. به‌دنبال توافق چارچوب با ب.آ.اس.اف برای خرید روغن پیرولیز، آرکوس به‌دنبال توسعه ظرفیت‌های خود در سال‌های آینده است .

دانیل اودنتال، مدیر عملیات آرکوس‌گرین‌سایکلینگ تکنولوژی است. او اشاره کرد، با خرید تضمینی روغن تولید شده، آرکوس می‌تواند کارخانه‌های بیشتری با ظرفیت بالاتر بسازد. در نتیجه سهم قابل‌توجهی در بسته‌شدن چرخه مواد همراه با ب.آ.اس.اف داشته باشد.

طبق گزارش‌ها، این توافق پیش‌بینی می‌کند که میزان جذب نفت پیرولیز تا 100000 تن در سال افزایش یابد.

Top of Form

Bottom of Form

ب.آ.اس.اف شركت آلماني فعال در صنعت شيمي و بزرگ‌ترين توليدكننده محصولات شيميايي در جهان است. گروه ب.آ.اس.اف زيرمجموعه‌ها و فعاليت‌هاي شراكتي متعددي در ۸۰ كشور جهان دارد. اين برند آلماني علاوه بر ۶ كارخانه توليدي اصلي، در ۳۹۰ سايت توليدي ديگر قاره‌هامحصولات شيميايي توليد مي‌كند. مركز مديريت ب.آ.اس.اف در شهر لودويگشافن قرار دارد . این مرکز محصولات خود را در ۱۹۰ كشور جهان به مجموعه‌اي از صنايع وابسته عرضه مي‌كند.

به گفته BASF، نفت پیرولیز عرضه شده توسط آرکوس را وارد شبکه تولید خود در لودویگشافن خواهد کرد و جایگزین منابع فسیلی خواهد شد. ب.آ.اس.اف می‌گوید که نسبت مواد خام بازیافتی به محصولات تولید شده در وربوند با استفاده از رویکرد موازنه جرم اختصاص داده می‌شود. انتساب آن توسط یک حسابرس مستقل بررسی می‌شود.

ب.آ.اس.اف می‌افزاید که این بخشی از تولید محصولات سی‌سایکل خواهد بود . همچنین ادعا دارد دقیقاً همان ویژگی‌های محصولات پلاستیکی تولید شده معمولی را دارند. این شرکت می‌گوید که مشتریان می‌توانند محصولات سی‌سایکل را به همین روش پردازش کنند و همچنین از آن‌ها در برنامه‌هایی که از نظر کیفیت و عملکرد تقاضای بالایی دارند، مانند قطعات خودرو استفاده کنند.

این شرکت می‌گوید که این امر تجارت چم‌سایکلینگ خود را که بر بازیافت شیمیایی زباله‌های پلاستیکی پس از مصرف بازیافت نشده در مقیاس صنعتی تمرکز دارد، بیشتر خواهد کرد. ب.آ.اس.اف ادعا می‌کند که محصولات تجاری سی‌سایکل از سال 2020 در بازار هستند. بسته‌بندی برمنس‌سی‌شور برای فیله ماهی قزل‌آلا بوملو که از استیروپور‌ سی‌سایکل ساخته شده است . جایگزین مناسبی برای پلی‌استایرن منبسط شده معمولی (EPS) که از طریق بازیافت شیمیایی ایجاد شده است، می‌باشد.

منبع: https://www.basf.com

free statistics