رد کردن لینک ها

توافق همکاری بایرسدورف آلمان و سابک عربستان

پلی‌پروپیلن تجدیدپذیر SABIC قرار است برای تولید بسته‌بندی لوازم آرایشی و بهداشتی شرکت آلمانی Beiersdorf به کار رود.

اختصاصی ویکی‌شیمی:

شرکت لوازم آرایشی بهداشتی Beiersdorf آلمان، پلی‌پروپیلن تجدیدپذیر SABIC را برای بسته‌بندی لوازم آرایشی بهداشتی خود انتخاب کرد. این بسته‌بندی‌های جدید از سال 2021 وارد بازار خواهند شد و جایگزین PP معمولی می‌شوند.

پلیمرهای تجدیدپذیر شرکت صنایع شیمیایی عربستان (SABIC) شامل انواع پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن می‌شوند که از “نسل دوم” خوراک اولیه تجدیدپذیر -بدون مشتقات حیوانی و روغن پالم- تهیه شده‌اند. این پلیمرهای تایید شده از موادی مانند ضایعات ‌بلندروغن‌ از فرآیند تخمیر چوب در صنعت کاغذ تهیه می‌شوند که رقابت مستقیمی با منابع تولید غذای انسان‌ها و حیوانات ندارند.

شرکت Beiersdorf استفاده از مواد اولیه تجدیدپذیر در بسته‌بندی محصولاتش را اهرم بزرگی برای کاهش انتشار کربن و بهبود اثرات زیست محیطی می‌داند.

بایرسدورف اولین شرکتی است که از PP تجدیدپذیر برای بسته‌بندی محصولات آرایشی در سطح انبوه استفاده می‌کند.

لوازم آرایشی بهداشتی Beiersdorf

شرکت بایرسدورف یک برنامه پایداری با عنوان “Care Beyond Skin” تدوین کرد که طی آن قرار است تا سال 2025 تمام بسته‌بندی‌های این شرکت قابلیت بسته شدن مجدد داشته باشند، قابل استفاده مجدد یا قابل بازیافت باشند، میزان استفاده از مواد قابل بازیافت در بسته‌بندی‌های پلاستیکی تا 30 درصد افزایش و میزان پلاستیک‌های مبتنی بر منابع فسیلی تا 50 درصد کاهش یابد.

نماینده شرکت سابک اظهار کرد: ” باعث افتخار ماست که به Beiersdorf برای پیوستن به سفرمان در مسیر تبدیل صنعت پلاستیک به یک اقتصاد مدور و پایدار خوشامد بگوییم. بسته‌بندی نوآورانه لوازم آرایشی با استفاده از پلی‌الفین‌های تجدیدپذیر PP و PE می‌تواند سهم قابل توجهی در کاهش مشتقات فسیلی و انتشار گازهای گلخانه‌ای داشته باشد. این مواد گیاهی می‌توانند بدون اختلال در خلوص، ایمنی و کیفیت محصول به آسانی جایگزین پلاستیک‌های فسیلی در فرآیندها و کاربردها شوند و SABIC مصمم است که به شرکای خود در بهره‌مندی از این پتانسیل کمک کند. ”

پلیمرهای تجدیدپذیر سابک دارای گواهینامه ISCC PLUS (International Sustainability & Carbon Certification) هستند و بر اساس رویکرد موازنه جرم این اطمینان را به مشتریان می‌دهند که مواد تجدیدپذیر بتوانند جایگزین مواد فعلی در فرآیندها شوند.

پایداری پلیمرهای سابک در طول چرخه عمرشان تایید شده است و از تأمین مواد اولیه خام گرفته تا تولید پلیمرها، هر تن از رزین‌های تجدیدپذیر PP و PE شرکت در مقایسه با گزینه‌های فسیلی، میزان انتشار CO2 را به طور متوسط 4 کیلوگرم کاهش می‌دهد، در عین حال میزان مصرف منابع فسیلی را نیز تا 80 درصد کم می‌کند.

این موضوع به صاحبان برند این امکان را می‌دهد تا با بسته‌بندی‌های تجدیدپذیر یک انتخاب پایدار را در اختیار مشتریان خود قرار دهند و بیشتر از قبل دیده شوند.

free statistics