رد کردن لینک ها

تقویت اقتصاد چرخشی با افزایش دانش مصرف‌کننده

تقویت اقتصاد چرخشی با افزایش دانش مصرف‌کننده

اخیراً یک نظرسنجی توسطDNV  انجام شده که نشان می‌دهد دانش مصرف‌کنندگان از اقتصاد چرخشی در حال رشد است و نگرش آنها نسبت به آن به‌طور کلی مثبت است. با این‌حال، اعتماد به شرکت‌ها مستلزم تقویت است و نوآوری و قوانین بیشتری مورد نیاز است تا تعامل با مصرف‌کنندگان افزایش یابد و به مرحله اقدام برسد.

تقویت اقتصاد چرخشی با افزایش دانش مصرف‌کننده

آگاهی اهمیت کلیدی دارد، اما متعاقباً رفتار مصرف‌کننده است که برای تحقق اقتصاد چرخشی حیاتی است و این رفتار تحت تأثیر دانش و اطلاعاتی است که در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد. لوکا کریسچیوتی، مدیر عامل زنجیره تامین و تضمین محصول در DNV می‌گوید: در نهایت، این دانش است که الهام‌بخش اقدام مصرف‌کننده برای مشارکت در بازیافت است همچنین مصرف‌کننده برای امتحان کردن یا  بازپس‌گیری محصولات یا خدمات نوآورانه، نیازمند راهنمایی و اطلاعات است.

DNV یک شرکت چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر اسلو، نروژ قرار دارد. این شرکت ارائه‌کننده انواع خدمات بازرسی، کنترل کیفیت و صدور انواع گواهینامه می‌باشد. شمار کارکنان شرکت DNV بیش از 16 هزار نفر است، که در سراسر جهان فعالیت می‌کنند. خدمات اصلی شرکت DNV شامل تحقیقات و بازرسی و تأیید مقدار، وزن و کیفیت کالاهای گوناگون، همچنین تست و کنترل کیفیت محصولات و عملکرد آن‌ها در برابر استانداردهای مختلف بهداشتی، ایمنی و نظارتی می‌باشد.

آمار نشان داد که تنها 35.8% از مردم در مورد اقتصاد چرخشی چیزی نشنیده بودند که این مایه دلگرمی است. 45% از آنهایی که مطلع بودند، اظهار داشتند که دانش گسترده‌ای داشته و فعالانه شرکت می‌کنند. به نظر می‌رسد دانش و مشارکت در میان نسل‌های جوان بیشتر است و بیش از 53% گفته‌اند که فعالانه مشارکت داشته‌اند. تنها 32.4% درگروه های سنی بالا اطلاعاتی نداشتند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان بیشتر اطلاعات را از رسانه‌ها و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی به‌دست می‌آورند (60.9%)، و بحث‌های سیاسی (26.8%) و دوستان (23%) تا حدودی عقب‌تر هستند. تنها 1 نفر از هر 5 پاسخ‌دهنده به اطلاعاتی اشاره کرد که مستقیماً از تولید‌کنندگان و تامین‌کنندگان دریافت می‌شد و نشان می‌داد که کسب‌و‌کارها ممکن است نیاز به انجام کارهای بیشتری برای رساندن پیام خود و ایجاد اعتماد داشته باشند.

تولیدکنندگان و شرکت‌ها باید انتقال اقتصاد چرخشی را پیش ببرند. اما این بدون مشارکت مصرف‌کننده امکان‌پذیر نیست. بنابراین، باید کارهای بیشتری برای پر‌کردن شکاف اطلاعاتی انجام شود، اطمینان حاصل شود که آگاهی مصرف‌کننده در اولویت است و اطلاعات معتبر و قابل اعتماد ارائه می‌شود.

تقویت اقتصاد چرخشی با افزایش دانش مصرف‌کننده

واضح است که مصرف‌کنندگان شروع به در‌نظر گرفتن تأثیر رفتارهای خرید خود کرده‌اند. 48.1% گفتند که محصولاتی با خواص بازیافتی می‌خرند و %62.9 ترجیح می‌دهند کمتر بخرند یا به سراغ محصولات دست‌دوم بروند. به نظر می‌رسد الگوهای رفتاری، تربیت و قدرت خرید نقش دارند. افراد بالای 55 سال نسبت به همتایان جوان‌تر خود تعمیرات بیشتری انجام می‌دهند. نسل‌های جوان به‌جای مالکیت، تمایل بیشتری به خرید دست‌دوم و اجاره دارند. این می تواند منعکس‌کننده ترکیبی از روندهای مد جدید و قدرت اقتصادی آن‌ها باشد.

هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید محصولات مد و به روز، برخی از جنبه‌ها بر مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد. اطلاعات مربوط به ردپای اکولوژیکی بسیار مهم است (49.1%). در این مواقع به نوع کار، کیفیت محصول و گواهینامه‌ها، برچسب‌های تایید شده و ادعاهای پایداری معتبر مورد توجه قرار می‌گیرند.

در حوزه مد، اولویت اصلی انتخاب یک محصول چرخشی و پایدار، هنوز هم سبک و قیمت است. کمک به پایداری محیطی و اقتصاد چرخشی رتبه سوم را دارد. قیمت به ویژه برای نسل‌های جوان بسیار مهم است، که به طور بالقوه می‌تواند به قدرت خرید آنها مرتبط باشد.

در حالی که مصرف‌کنندگان حاضر نیستند به هر قیمتی چرخشی حرکت کنند، جالب است که وقتی از آنها در مورد چرخشی‌بودن و بازیافت پلاستیک پرسیده می‌شود، آنها اکثر جایگزین‌های پلاستیک یکبار‌مصرف را چرخشی و پایدار می‌دانند. این فرصتی را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا نوآوری‌های مدل کسب‌وکار را با تمرکز بر تلاش‌هایی که بیشترین بازده را به همراه دارد، تطبیق داده و در نظر بگیرند.

free statistics