رد کردن لینک ها

تغيير آینده بطری‌ها با جايگزيني بطری‌های کاغذی

بطری کاغذی پابوکو کاملاً زیستی و قابل‌بازیافت و تجدید‌پذیر است که آینده بطری‌های مرسوم را تغيير می‌دهد. این بطری دارای یک پوسته بیرونی کاغذی با یک لایه پلاستیکی نازک در داخل است.

بطری کاغذی پابوکو، دارای یک پوسته بیرونی کاغذی است و یک لایه پلاستیکی نازک در داخل آن قرار دارد. شرکت‌های کارلسبرگ، کوکاکولا و ابسولت این بطری را آزمایش کرده اند. ما با پابوکو در مورد فینالیست‌شدن در بخش «مواد تجدید‌پذیر» جوایز پایداری 2022 صحبت کردیم.

شما فینالیست جوایز پایداری 2022 هستید. تبریک می‌گوییم! برای شروع، می‌توانید محصول خود را در کمتر از 50 کلمه خلاصه کنید؟

ما صنعت بطری را برای همیشه تغییر می‌دهیم! پابوکو یک نوآوری است که برای ایجاد یک بطری کاغذی کاملاً زیستی و قابل‌بازیافت متحد شده است. ما این فرصت را داریم که بر انتخاب بسته‌بندی‌های پایدار توسط مردم تأثیر بگذاریم و جرقه یک جنبش پایدار روزمره را ایجاد کنیم.

فکر می‌کنید چرا داوران از ورود شما تحت تاثیر قرار گرفتند؟ درباره نوآوری پروژه شما و یا تاثیر آن بر پایداری بسته‌بندی به ما بگویید.

بطری کاغذی ابتکار پایداری ملموسی است، زیرا شخص مستقیماً می‌داند که تأثیر مثبتی بر محیط‌زیست خواهد داشت و به همین دلیل است که فکر می‌کنیم بسیار جذاب است. آینده به راه‌حل‌های تجدیدپذیر و چرخه‌ای نیاز دارد.

تبدیل الیاف چوب به بطری‌های کاغذی فرآیندی است که نیازمند ذهن باز و زمان زیاد مهندسی است. همچنین، این یک سفر نوآوری بسیار پیچیده و یک پروژه تغییر صنعت است. ما سیستم‌های بسته‌بندی مرسوم را به چالش می‌کشیم که برای چندین دهه زنجیره‌های ارزش یکپارچه ایجاد کرده‌اند.

با تغییر مواد‌خام، ما بر هر مرحله از آن زنجیره ارزش، تأثیر می‌گذاریم. به همین دلیل است که ما نیاز به همکاری بین صنایع مختلف داریم تا شرایط مناسب برای موفقیت داشته باشیم. این پیچیدگی‌ها چیزی است که آن را بسیار خاص می‌کند.

چگونه نوآوری شما مورد استقبال قرار گرفت؟

ما در طول سال‌ها توجه مثبت جهانی را به خود جلب کرده‌ایم. همه‌چیز از زمانی شروع شد که مدیران کارلسبرگ در سال 2015 اعلام کردند که در حال انجام این چالش نوآوری با ما هستند. رویکرد نوآوری باز، سایر شرکا را قادر می‌سازد تا ماموریت ما را ببینند و به توسعه صنعت ما بپیوندند و از آن حمایت کنند. مصرف‌کنندگان بطری کاغذی ما را تکاملی طبیعی می‌دانند.

شما در فهرست نهایی دسته مواد تجدیدپذیر قرار گرفته‌اید. به نظر شما خواسته‌ها، چالش‌ها و فرصت‌های کلیدی در رابطه با مواد تجدیدپذیر در بسته‌بندی چیست؟

از نظر خواسته‌های کلیدی، منبع‌یابی مسئولانه کاملاً اجباری و مورد نیاز است. ما به مقدار زیادی از منابع اولیه نیاز داریم. ما می‌توانیم جنگلداری فعال و مسئول را از طریق گواهی FSC تضمین کنیم. اگرچه درختان برداشت می‌شوند، اما با گواهی FSC هیچگونه از دست‌دادن خالص جنگل در طول زمان وجود ندارد. به لطف کاشت مجدد مداوم، امروزه درختان بیشتری نسبت به 100 سال پیش در منطقه نوردیک رشد می‌کنند. هر درختی که در مسیر تولید به ازای برداشت هر درخت دو تا سه درخت کاشته می‌شوند تا در جذب CO2 به‌اندازه مطلوب عمل کنند. بنابراین جنگلداری فعال و مسئولانه نقش کلیدی در مبارزه با تغییرات آب و هوا ایفا می‌کند.

چالش‌های اصلی پابوکو این است که به مقیاس قابل‌توجهی برای ایجاد تفاوت دست یابد. هم از نظر ظرفیت تولید و هم از نظر قیمت قابل‌قبول برای بازار. ما همچنین به توسعه و تحولات مواد مانع تجدیدپذیر وابسته هستیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که بازیافت‌ها می‌توانند بطری کاغذی را به‌طور کامل بازیافت کنند تا الیاف بتوانند دوباره استفاده شوند.

منبع: https://www.petnology.com/

free statistics