رد کردن لینک ها

تبدیل پلاستیک بازیافتی به بسته‌بندی مواد غذایی

راهکار نوآورانه غول شیمیایی اینیوس به مرحله آزمایش می‌رسد

تبدیل پلاستیک بازیافتی به بسته‌بندی مواد غذایی

غول شیميایی اینویس (INEOS) و شرکت تابعه عظیم پترواینیوس (Petroineos) اعلام کرده‌اند که با همکاری شرکت‌های پلیمرز یوروپ (Polymers Europe) و پلاستیک انرژی (Plastic Energy)، بر روی آزمایشی کار می‌کنند که مواد پلاستیکی سخت بازیافت، مانند بسته‌بندی‌های انعطاف‌پذیر را به پلاستیک با‌کیفیت سطح بسته‌بندی مواد غذایی تبدیل کنند. این راهکار نوآورانه می‌تواند به مثابه انقلابی در زمینه صنعت بازیافت پلاستیک و استفاده مجدد از آن باشد که با توجه به چالش‌های جهانی زیست محیطی، دارای اهمیتی دوچندان می‌شود.

این شرکت‌ها گرد‌هم آمده‌اند تا یک آزمایش مقدماتی را در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ در تاسیسات اینیوس گرینجموث (INEOS Grangemouth) اسکاتلند راه‌اندازی کنند. این آزمایش اولیه در کنار تکامل فضای سیاست‌گذاری در بریتانیا، از توسعه یک کارخانه بازیافت پیشرفته در مقیاس بزرگ که قصد دارد اولین کارخانه در نوع خود در بریتانیا باشد، خبر می‌دهد.

بازیافت پیشرفته که به‌عنوان بازیافت شیمیایی نیز شناخته می‌شود، یک سیستم حلقه بسته برای مدیریت پلاستیک ایجاد می‌کند که به کاهش دفن زباله کمک خواهد کرد. همچنین از رها شدن پلاستیک در محیط‌زیست جلوگیری کرده و استفاده از مواد خام مشتق شده از سوخت‌های فسیلی را کاهش می‌دهد.

تبدیل پلاستیک بازیافتی به بسته‌بندی مواد غذایی

این سیستم چرخه استفاده مجدد از پلاستیک‌های به پایان عمر رسیده، گام دیگری برای کاهش انتشار آلاینده‌ها و حرکت به‌سوی اهداف زیست‌محیطی است. شرکت‌های اینوس الفین (INEOS Olefins)، پلیمرز یوروپ و پلاستیک انرژی، در زمینه بازیافت پیشرفته هدف مشترکی برای ایجاد یک زنجیره ارزش اقتصادی چرخه بازیافت در سطح جهانی دارند که باعث ایجاد چرخه‌ای برای توسعه نسل بعدی بسته‌بندی مواد غذایی با محتوای بازیافتی می‌شود.

شرکت پلاستیک انرژی از فرایند بازیافت پیشرفته خود برای تبدیل پلاستیک مصرف‌شده‌ای که قرار است دفن شده یا سوزانده شود، استفاده می‌کند. این شرکت از طریق فرایند پیرولیز (Pyrolysis)، پلاستیک مصرف‌شده را به یک ماده خام مایع به‌نام تاکویل (TACOIL)، برای استفاده مجدد در نسل بعدی تولید پلاستیک تبدیل می‌کند. تاکویل به‌عنوان جایگزین مواد مشتق شده از سوخت‌های فسیلی، برای ساخت پلاستیک‌های گرید مواد غذایی یا لوازم پزشکی استفاده می‌شود.

این دوره آزمایشی با مشارکت فعال شرکت پترواینیوس در گرینجموث انجام خواهد شد. این شرکت از بخش عملیات پالایشگاهی خود برای پردازش تاکویل عرضه شده توسط ۲ کارخانه بازیافت انرژی پلاستیک در اسپانیا، استفاده خواهد کرد. فناوری شرکت پلاستیک انرژی امکان بهبود‌بخش پرتقاضا برچسب‌گذاری و اپلیکیشن‌های بسته‌بندی در موادغذایی مانند شکلات‌های تخته‌ای، تنقلات، بیسکویت، غذای حیوانات خانگی و غذای خشک را فراهم می‌کند.

پترواینیوس قرار است مواد خام بازیافتی را به اینیوس الفین و پلیمرز یوروپ عرضه کند تا آنها بتوانند این مواد را به پلاستیک چرخه بازیافتی تاییده شده با خواص مشابه و مورد انتظار پلاستیک‌های معمولی ساخته شده از نفت و گاز تبدیل کنند.

این پروژه جدید، مکمل استفاده کنونی اینیوس از پلاستیک‌های بازیافت شده به‌صورت مکانیکی است و در طیف محصولات INEOS Recycl-IN قرار می‌گیرد.

شرکا برای پایدار کردن چنین نوآوری‌هایی در مقیاس گسترده نیاز به همکاری دارند، چرا که هر یک از آنها مهارت‌ها و تخصص‌های مکملی را ارائه می‌کنند که با هم زنجیره ارزش چرخه بازیافت را ایجاد می‌کنند.

free statistics