رد کردن لینک ها

تبدیل برگ‎های افتاده به کاغذ

فرآیند شرکت ریلیف‌پیپر برای تبدیل برگ‌ های ریخته شده به محصولات بسته‌بندی کاغذی.

ریلیف‌ پیپر فرآیند را برای تبدیل الیاف سلولزی برگ‌ های ریخته شده از درختان برای تبدیل به محصولات بسته‌بندی کاغذی توسعه داده است. ما با این شرکت در مورد توسعه فناوری و قرار گرفتن در فهرست نهایی در بخش «مواد تجدید‌پذیر» جوایز پایداری 2022 صحبت کردیم.

ریلیف‌ پیپر یک شرکت تحقیقاتی و تولیدی است که ایده استفاده از برگ‌های افتاده برای تولید بسته‌بندی را ترویج می‌کند. ما درباره ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد زیست توده برگ تحقیق کرده‌ایم که به ما امکان می‌دهد مواد بسته‌بندی قابل بازیافت و زیست تخریب‌پذیر را بدون آسیب رساندن به محیط زیست تولید کنیم. به‌رغم برخی تردیدها در بازار، ما موفق شده‌ایم فناوری خود را صنعتی کنیم.

*فکر می‌کنید چرا داوران از ورود شما تحت تاثیر قرار گرفتند؟ درباره نوآوری پروژه شما و یا تاثیر آن بر پایداری بسته‌بندی به ما بگویید.

ما شاهد تغییرات انقلابی زیادی در صنعت بسته‌بندی در سال‌های اخیر نیستیم، به‌ویژه وقتی صحبت از پایداری و جایگزینی پلاستیک می‌شود. تمام اختراعاتی که حداقل تفاوت‌های کوچکی را به همراه دارند، طنین قدرتمندی ایجاد می‌کنند، حتی اگر تأثیرات آنها تا حد زیادی اغراق‌آمیز باشد. بنابراین ما معتقدیم که نوآوری ما با تبدیل زباله‌های بیولوژیکی به کاغذ و بسته‌بندی واقعاً یک راه‌حل کلیدی صنعتی است که تغییر قابل مشاهده‌ای در خواص پایداری یا عملکرد محصول ندارد.

*نوآوری و ابتکار شما چگونه مورد استقبال قرار گرفت؟

این یک موضوع تصادفی بود، که 4 سال پیش با شریک فعلی من والنتین فرچکا اتفاق افتاد، در آن زمان یک دانش‌آموز 16 ساله اوکراینی بود که تصمیم گرفت منابع جایگزین سلولز را مطالعه کند و در نتیجه جنگل‌زدایی را کاهش دهد. او با تحقیق بر روی علف و کاه شروع کرد و آزمایش کرد که چه مقدار سلولز دارند و آیا می‌توان سلولز آن را به دست آورد. تصادفاً والنتین توجه خود را به نزدیکترین جنگل کارپات جلب کرد. او تعجب کرد که چرا برگ‌های افتاده نمی‌توانند منبع سلولز باشند!

به نظر می‌رسد که او می‌تواند الیاف را از برگ‌ها به همان روشی که از چوب دریافت می‌کند، به‌دست آورد. بعداً طی آزمایش‌های طولانی در آزمایشگاه مدرسه، سرانجام نمونه‌های اولیه مناسب را به دست آورد. از آن زمان، این فناوری بهبود یافته، تکمیل، ثبت اختراع و صنعتی شده و توسط مشتریان و شرکای جهانی متعدد به رسمیت شناخته شد.

*شما در فهرست نهایی دسته مواد تجدیدپذیر قرار گرفته‌اید. به نظر شما خواسته‌ها، چالش‌ها و فرصت‌های کلیدی در رابطه با مواد تجدیدپذیر در بسته‌بندی چیست؟

بر اساس نظرسنجی جهانی  PwC، 30‌درصد از مشتریان هنگام تصمیم‌گیری برای خرید، پایداری در بسته‌بندی کالاها را در اولویت قرار می‌دهند. همچنین شاهد هستیم که شرکت‌های بیشتری خواهان رعایت مقررات جدید وضع شده در کشورهای مختلف و کاهش میزان کربن خود هستند.

علاوه بر این، برخی محرک‌های اجتماعی و اقتصادی وجود دارد که بازیگران بازار را مجبور می‌کند تا به مواد تجدیدپذیر توجه بیشتری داشته باشند. همه این عوامل شرایط عالی را ایجاد کرده و فرصت‌های درخشانی را برای پیشگامان در زمینه توسعه بسته‌بندی از انرژی‌های تجدیدپذیر به ارمغان می‌آورد. ما مفتخریم که در میان آنها تغییر‌دهنده بازی در صنعت هستیم.

منبع: https://bioukraine-org

مطالب بیشتر 

free statistics