رد کردن لینک ها

برنامه 10 ساله افزایش پایداری در صنعت بسته‌بندی

توسعه تجهیزات مرتب‌سازی خودکار، استفاده از قالب‌ها با قابلیت پردازش آسان، طرح‌های بسته‌بندی با علامت‌گذاری، برچسب‌گذاری و دسته‌بندی مناسب، گام‌های بعدی صنعت بسته‌بندی هستند.

اسمیترز گزارشی منتشر کرده است که در آن گام‌های بعدی صنعت بسته‌بندی در راستای دستیابی به پایداری، شناسایی راه‌حل‌های بلندمدت برای بهبود منابع، تولید، استفاده، دفع و بازیابی بسته‌بندی در دهه آینده را تشریح کرده است.

اگرچه این گزارش اذعان می‌کند که «برخی از ساده‌ترین گام‌های صرفه‌جویی کربن قبلاً انجام شده‌اند»، اما در ادامه به شناسایی زمینه‌های لازم برای بهبود می‌پردازد.

بسته‌بندی‌های قابل استفاده مجدد و پر‌کردن مجدد محبوبیت خود را در سراسر صنعت افزایش می‌دهند . هر سال 5‌درصد رشد می‌کنند، اگرچه این قالب هنوز در حال توسعه است. اسمیترز هشدار می‌دهد که هم شرکت‌ها و هم مصرف‌کنندگان باید تفکر خود را برای چنین محصولاتی تنظیم کنند تا تأثیرات کوتاه‌مدت آنها را محدود کنند.

توسعه تجهیزات مرتب‌سازی خودکار و پردازش تصویر پیشرفته در تأسیسات بازیابی مواد استفاده از قالب‌ها یا تک‌مواد با قابلیت پردازش آسان را تشویق می‌کند. طرح‌های بسته‌بندی نیاز به علامت‌گذاری، برچسب‌گذاری و دسته‌بندی مناسب خواهد داشت.

استفاده گسترده‌تر از محتوای بازیافتی، به‌ویژه رزین‌های پلیمری بازیافتی پس از مصرف (PCR) نیز به‌عنوان گام بعدی برجسته می‌شود. اسمیترز برای افزایش مقدار و کیفیت مواد PCR موجود در بازار، گسترش طرح‌های جمع‌آوری مواد با بازیافت سخت‌تر و تجاری‌سازی کارخانه‌های بازیافت شیمیایی که ورودی‌های پلاستیکی مخلوط را به رزین تبدیل می‌کنند ،پیشنهاد میکند. در مواردی که بازیابی و استفاده مجدد گزینه‌های مناسبی نیستند، توسعه پلاستیک‌های زیست تخریب‌پذیر و مواد مشابه به‌عنوان جایگزین ارائه می‌شود.

دسترسی به این مواد از طریق منابع تجدیدپذیر اهمیت بالایی دارد. از PCR گرفته تا مواد بازیابی شده خمیر، فلز و شیشه، صنعت گام‌هایی در جهت درست برمی‌دارد، اما این گزارش بیشتر تبدیل منابع زیست توده غیرخوراکی مانند زباله‌های کشاورزی را به مواد بسته‌بندی تشویق می‌کند.

تجزیه و تحلیل اسمیترز همچنین تأثیر مالیات‌ها و ممنوعیت‌ها را بر استفاده از مواد خاص، الزامات حداقل محتوای PCR، الزامات طراحی بسته‌بندی برای تشویق قابلیت بازیافت، و اجرای طرح‌های جامع مسئولیت تولیدکننده توسعه‌یافته (EPR) را در نظر می‌گیرد.

اسمیترز در یک گزارش دیگر ،تخمین زد که ارزش بازار بسته‌بندی‌های فلزی به 127.3 میلیارد دلار در سال جاری افزایش یافت. همه‌گیری کووید19 و تغییر رویه‌های مصرف‌کننده و افزایش تقاضا برای بسته‌بندی‌های قابل بازیافت میتواند در این امر موثر باشد.

همچنین پیش‌بینی کرده است که با تقویت تجارت الکترونیک و اقدامات ضد‌جعل، ارزش کل صنعت بسته‌بندی ردیابی تا سال 2027 به 2.5 میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع: https://www-smithers-com

free statistics