رد کردن لینک ها

بازار بسته بندی نوشیدنی‌ها

بازار بسته بندی نوشیدنی‌ها – در نمایشگاه مجازی Pack Expo Connects، مدیر آموزش انجمن بین‌المللی فناوران نوشیدنی، از “نمای کلی صنعت نوشیدنی” صحبت کرد. در میان انواع نوشیدنی‌ها آب معدنی با 39 درصد و نوشیدنی‌های گازدار با 31 درصد بیشترین سهم‌ را به خود اختصاص دادند. بسته‌بندی‌های این محصولات که برای جلب مشتری و محافظت استفاده می‌شوند در طی سال‌ها پیچیده‌تر شده‌اند.

بازار بسته بندی نوشیدنی ها

بسته‌بندی‌های PET با 67 درصد از سهم بازار نوشیدنی‌ها، با اختلاف بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده است. 30 درصد از بازار بطری‌های PET مربوط به نوشابه‌های گازدار و 51 درصد از آن مختص آب معدنی‌هاست.

48 درصد از نوشیدنی‌های ورزشی و انرژی‌زا در بطری‌های PET و 41 درصد از آن در قوطی‌های آلومینیومی به فروش می‌رسد. از طرفی 65 درصد از چای و قهوه در فنجان‌های PET سرو می‌شوند.

در میان بازار بسته بندی نوشیدنی‌ها، بطری‌های شیشه‌ای تنها 7 درصد از سهم بازار را در اختیار دارند اما اخیرا سهم این بخش اندکی افزایش یافته است. از شیشه‌ها معمولا برای محصولات گران‌تر استفاده می‌شود. بیشترین ضرر بسته‌بندی‌های شیشه‌ای در بخش مربوط به بطری‌های آب می‌باشد. به طوری که سهم شیشه‌های آب از 30 درصد در سال 1998 به 5 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

از طرفی 95 درصد از نوشیدنی‌های لبنی در بسته‌بندی‌های پلی‌اتیلن با چگالی بالا قرار دارند.

و نکته آخر اینکه، خرده‌فروشان به بسته‌بندی‌ها با عمر قفسه‌ای بیشتر علاقه دارند اما مشتریان این محصولات را بیش از حد پردازش شده می‌دانند و به تازگی نوشیدنی‌ها اهمیت می‌دهند. البته که ما در مقاله‌ای تحت عنوان «مزایا و معایب بسته‌بندی‌های پلاستیکی» توضیح دادیم که چگونه در خرید مواد غذایی دقت نمایید.

free statistics