رد کردن لینک ها

ابداع روش ترموفرمینگ تک‌ماده

دستگاه جدید ترموفرمینگ تک‌ماده که می‌تواند ضخامت‌های مختلفی را به‌طور یکنواخت شکل دهد، با نام پاورهیت توسط شرکت GEAساخته شد.

GEA سیستم‌های گرمایش پاورهیت را برای دستگاه‌های بسته‌بندی ترموفرمینگ پاورپک خود راه‌اندازی کرده است. این سیستم برای پاسخگویی به نیازهای خاص مواد تک‌ماده قابل بازیافت در طول فرآیند ترموفرمینگ طراحی شده‌اند.
طبق گفته GEA، مواد تکی که 100درصد بازیافت شوند. نیازهای ویژه‌ای به سیستم‌های گرمایشی مورد نیاز برای فرآیند ترموفرمینگ دارند.
بنابراین، این شرکت می‌گوید سیستم گرمایش منطقه جدید پاورهیت Z به‌طور یکنواخت دما را در مناطق مختلف صفحات گرمایشی مستقل از یکدیگر تنظیم می‌کند و اطمینان می‌دهد که هر بسته‌بندی جداگانه تا لبه‌ها به‌طور یکنواخت شکل می‌گیرد. GEA اضافه می‌کند که این دستاورد به‌ویژه برای بسته‌بندی‌های تک‌ماده‌ای مانند PP یا PE مناسب است.
در همین حال، این شرکت توضیح می‌دهد که سیستم گرمایش ماتریس پاورهیت M می‌تواند برای تنظیم پروفایل‌های دمایی بسته‌بندی سفارشی استفاده شود. این شرکت ادعا می‌کند که این راه‌حل به‌ویژه برای فیلم‌های چند‌لایه موثر است، زیرا ضخامت مواد بسته‌بندی را می‌توان بدون تأثیر منفی بر عملکردهای بسته‌بندی مانند ویژگی‌های مانع کاهش داد و می‌توان انواع بسته‌بندی را با ضخامت‌های مختلف تولید کرد.
GEA اضافه می‌کند که هزینه‌های انرژی کاهش می‌یابد زیرا زمان گرمایش طولانی حذف می‌شود و دمای عملیاتی به سرعت ایجاد می‌شود. طبق گزارشات، فرآیندهای کنترل سریع و تنظیم دقیق میدان‌های دما که در این دستگاه جدید تعبیه شده است. از افزایش دما جلوگیری می‌کند و این تفاوت دستگاه با سیستم‌های گرمایش سنتی است که می‌تواند برای مواد بسته‌بندی مضر باشد.
این شرکت نتیجه می‌گیرد که سیستم‌های گرمایشی جدید می‌توانند خروجی و ظرفیت بسته‌بندی را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.
روش ترموفرمینگ یک فرآیند شکل‌دهی ثانویه است که به کمک آن ورق‌های پلاستیکی شکل‌دهی می‌شوند. ظروف بزرگ بسته‌بندی و اجزای آنها را می‌توان به آسانی با استفاده از این روش تولید کرد. در ترموفرمینگ ابتدا ورق ترموپلاستیک تا دمایی که نرم و شکل‌پذیر شود، حرارت می‌بیند، البته دما نباید آنقدر بالا رود که ماده جریان یابد و ذوب شود. اغلب مواد ترموپلاستیک از قبیل مواد تک‌لایه و چند‌لایه قابل ترمو فرم شدن می‌باشند. تولید ظروف چند‌لایه با خواص ویژه را نیز می‌توان با هزینه اندک با این روش تولید کرد.
سیستم گرمایش ماتریسی جدید در ترموفرمر GEA با همکاری نزدیک با شریک فناوری GEA، واتورن، توسعه یافت و برای عرضه به بازار با گروه ولف، تولید‌کننده مواد غذایی و مشتری آزمایشی GEA آزمایش شد.
سیستم‌های گرمایشی جدید پاورهیت با دستگاه‌های بسته‌بندی ترموفرمینگ پاورپک GEA در نمایشگاهی در فرانکفورت آلمان، به نمایش گذاشته می‌شوند.

free statistics