رد کردن لینک ها

آینده کاغذی صنعت بسته‌بندی

روند های جهانی ظروف یکبار مصرف در حال تغییر است

آینده کاغذی صنعت بسته‌بندی

طبق گزارش جهاني، افزايش نگراني‌هاي زيست‌محيطي در مورد استفاده از پلاستيک در بسته‌بندي، باعث افزايش تقاضا براي کاغذ مي‌شود.

بازار جهاني مواد بسته‌بندي کاغذي تا سال 2026 به 323 ميليارد دلار خواهد رسيد. رشد در بازار جهاني، ناشي از افزايش شديد تقاضا براي مواد بسته‌بندي کاغذي در صنايع دارويي، آرايشي، غذا و نوشيدني است. افزايش توليد کاغذ به رشد بازار صنعت بسته‌بندي کاغذي کمک مي‌کند. علاوه بر اين، افزايش آگاهي مشتريان در مورد نگراني‌هاي زيست‌محيطي، پذيرش مواد کاغذي به عنوان راه حل‌هاي بسته بندي پايدار و مقررات سختگيرانه دولتي براي حفاظت از محيط‌زيست نيز از نيروهاي محرک رشد بازار هستند.

پيش‌بيني مي‌شود که فناوري‌هاي جديد در بازيافت کاغذ و افزايش انگيزه در تحقيق و توسعه توسط دولت و توليدکنندگان، فرصت‌هايي براي رشد بازار فراهم کند. محصولات بسته‌بندي کاغذي نيز براي ايجاد زيبايي ظاهري به بسته بندي‌ها و کمک بيشتر به رشد بازار استفاده مي‌شوند. کيسه‌هاي راه‌راه براي حمل اقلام فله نيز تقاضاي بالايي دارند و انتظار مي‌رود در آينده نزديک اين ميزان افزايش يابد. علاوه بر اين، ممنوعيت دولت براي استفاده از مواد پلاستيکي نيز براي ايجاد فرصت‌هاي جديد براي بازار مواد بسته‌بندي مبتني بر کاغذ پيش‌بيني شده است.

در بحبوحه بحران کوويد-19، بازار جهاني مواد بسته‌بندي کاغذي که در سال 2020 حدود 230.4 ميليارد دلار تخمين زده مي‌شد، پيش‌بيني مي‌شود که تا سال 2026 به اندازه 323 ميليارد دلار آمريکا برسد که با رشد 5.9‌درصدي  CAGRبه 109.1 ميليارد دلار مي‌رسد.

پس از تجزيه و تحليل اوليه پيامدهاي تجاري بيماري همه‌گير و بحران اقتصادي ناشي از آن، رشد در بخش ظروف راه‌راه و بسته‌بندي به 5.4‌درصد CAGR  براي دوره 7 ساله بعدي تغيير مي‌کند. اين بخش در حال حاضر 26.3‌درصد از بازار جهاني مواد بسته‌بندي کاغذي را به خود اختصاص داده است. کيسه‌هاي کاغذي معمولاً با استفاده از خمير بازيافتي يا کاغذ کرافت يا هر دو ساخته مي‌شوند. صاحبان برند از کيسه‌ها و کيسه‌هاي کاغذي انعطاف‌پذير به عنوان منبع تبليغات و بازاريابي استفاده مي‌کنند.

بازار مواد بسته‌بندي کاغذي در ايالات‌متحده در سال 2021 حدود 63.6 ميليارد دلار تخمين زده مي‌شد. اين کشور در حال حاضر 26.57 درصد از سهم بازار جهاني را به خود اختصاص داده است. پيش‌بيني مي‌شود چين، دومين اقتصاد بزرگ جهان، در سال 2026 به اندازه بازار تخميني 64.6 ميليارد دلار آمريکا برسد که پس از‌7 درصد  CAGRمي‌باشد.

از ديگر بازارهاي جغرافيايي قابل توجه ژاپن و کانادا هستند که هر کدام به‌ترتيب 4.7 و 5.2‌درصد CAGR پيش‌بيني مي‌شوند. در اروپا، آلمان با رشد تقريبي 5.4‌درصدي CAGR  در رتبه بعدي مي‌باشد، در حالي که بقيه بازار اروپا تا پايان دوره تحليل به 69.6 ميليارد دلار خواهند رسيد.

در آمريکاي شمالي، افزايش تقاضا براي کالاهاي الکترونيکي و صنعت رو به رشد مواد غذايي و نوشيدني، فرصت‌هاي قابل توجهي را براي جعبه‌هاي راه‌راه و مقوايي فراهم مي‌کند. در منطقه آسيا و اقيانوسيه، افزايش مصرف غذاي آماده و نفوذ فزاينده غربي شدن، تقاضا در بازار را افزايش مي‌دهد.

بخش جعبه‌ها و قاب‌هاي تاشو تا سال 2026 به 82.7 ميليارد دلار مي‌رسد. در بخش جهاني جعبه‌ها و قاب‌هاي تاشو، ايالات متحده آمريکا، کانادا، ژاپن، چين و اروپا 6.8‌درصد CAGR برآورد شده براي اين بخش را هدايت خواهند کرد. اين بازارهاي منطقه‌اي که مجموعاً اندازه بازار 39.9 ميليارد دلار آمريکا را در سال 2020 تشکيل مي‌دادند، تا پايان دوره تحليل به اندازه پيش‌بيني شده 64.3 ميليارد دلار آمريکا خواهند رسيد.

چين همچنان يکي از سريع‌ترين کشورهاي در حال رشد در اين خوشه از بازارهاي منطقه‌اي خواهد بود. پيش‌بيني مي‌شود که با رهبري کشورهايي مانند استراليا، هند و کره‌جنوبي، بازار آسيا-اقيانوسيه تا سال 2026 به 12.5 ميليارد دلار برسد، در حالي که آمريکاي‌لاتين با 7.3‌درصد CAGR در طول دوره تحليل توسعه خواهد يافت.

free statistics