رد کردن لینک ها

در روزهای سخت رکود؛ روستایی که بیکار ندارد

در روزهای سخت رکود ؛ روستایی که بیکار ندارد یک اعجاب به شمار می‌رود. اتفاقی که هم اکنون در روستای ده‌ملا رخ داده؛ اما سنگ بنای آن را باید در ۲۵ سال گذشته جستجو کرد.
اولین سایت تولیدی شرکت طب پلاستیک نزدیک به ۲۵ سال قبل در روستایی در نزدیکی شاهرود به نام ده‌ملا پایه‌گذاری شد، که هم اکنون این روستا به عنوان سومین روستای بدون بیکار استان سمنان در آمارهای رسمی مورد اشاره قرار می‌گیرد. روستایی در یک منطقه به نسبت کویری که کشاورزی و دامپروری معدود ظرفیت‌های تولیدی در آن هستند، اما صنعتی شدن این روستا یک اتفاق مهم و عجیب بود که هم‌اکنون پس از سال‌ها اثر مثبت خود را بر جای گذاشته است؛ رد پای طب پلاستیک به وضوح در کنار جاده اصلی تهران مشهد در نزدیکی روستای ده‌ملا خود نمایی می‌کند که ابنیه فنی آن نشان دهنده قدمتی چند ده ساله است.

روستایی که بیکار ندارد

ایجاد یک سایت صنعتی در ابعاد طب پلاستیک موجب شده تا نگاه مردم بومی و افراد عادی به فعالیت‌های صنعتی متفاوت باشد آن هم در شرایطی که بسیاری از ساکنین روستای ده‌ملا از همین طب پلاستیک اطلاعات و شناخت صنعتی خوبی پیدا کرده و در نهایت در مسیر موفقیت های خود از این دانش و تجربه بهره برده است.
خروجی آن را می‌توان در رخدادهای فعلی آن هم در روزهای اوج بیکاری در زمان شیوع کرونا مشاهده کرد.

free statistics