رد کردن لینک ها

PET بازیافتی مقاوم به حرارت 100 درجه

 شرکت ویسکوتک استارلاینر ورق rPET100 را از 100درصد محتوای بازیافتی تولید کرده که 100درصد قابل بازیافت و مقاوم در برابر حرارت تا 100 درجه سانتیگراد است و جایگزین فنجان‌ها، کاسه‌ها و سینی‌های یکبار مصرف ساخته شده از پلی‌الفین‌ها می‌شود.

مواد ورق rPET100 ویسکوتک استارلاینر که در دسته‌بندی «بسته‌بندی قابل بازیافت» در جوایز پایداری در سال 2022 فهرست شده است از 100درصد محتوای بازیافتی ساخته شده است و به‌طور کامل قابل بازیافت است، در حالی که در برابر حرارت تا 100 درجه سانتیگراد مقاوم است. مصاحبه با شرکت امکان بازیافت حلقه بسته برای بسته‌بندی‌های پلاستیکی گرما شکل است.

*شما فینالیست جوایز پایداری 2022 هستید. برای شروع، آیا می‌توانید مواد ورق rPET100، را توضیح دهید؟

ورق rPET100 اولین ماده بسته‌بندی است که از 100درصد محتوای بازیافتی، 100درصد قابل بازیافت در کیفیت مواد غذایی و مقاوم در برابر حرارت تا 100 درجه سانتیگراد به‌طور همزمان ساخته شده است. این باعث می‌شود که آن را به جایگزینی سازگار با محیط زیست برای فنجان‌ها، کاسه‌ها و سینی‌های یکبار مصرف از پلی‌الفین‌ها تبدیل کند.

*فکر می‌کنید چرا داوران از ورود شما تحت تاثیر قرار گرفتند؟ درباره نوآوری پروژه شما و تاثیر آن بر پایداری بسته‌بندی به ما بگویید.

مزیت منحصر به‌فرد مواد بسته‌بندی این است که برای بازیافت طراحی شده است  از PET بازیافتی (rPET) ساخته شده است. بازارهای جدید و کاربردهای جدید مانند بسته‌بندی لبنیات را می‌توان به لطف مقاومت در برابر حرارت مواد rPET100 در مقایسه با rPET آمورف ارائه کرد. محلول‌های بسته‌بندی rPET100 دارای ردپای بی‌نظیر CO2 هستند زیرا می‌توانند از فنجانی به فنجان دیگر یا از سینی به سینی در یک حلقه بسته بازیافت شوند.

* شما نوآوری چگونه مورد استقبال قرار گرفته است؟

این ماده جدید در صنعت بسته‌بندی و همچنین بازیافت‌ها و مبدل‌‌ها نه‌تنها در اروپا بلکه در سراسر جهان توجه زیادی را به‌خود جلب کرد. تولید مواد ورق rPET100 جذاب است زیرا تولید مبتنی بر فناوری بازیافت موجود است و این ماده در یک فرآیند تک‌مرحله‌ای مانند PET معمولی، پلی‌پروپیلن یا پلی‌استایرن، گرما شکل‌پذیر است.

*شما در فهرست نهایی دسته‌بندی بسته‌بندی قابل بازیافت قرار گرفته‌اید. به نظر شما خواسته‌ها، چالش‌ها و فرصت‌های کلیدی در رابطه با بازیافت بسته‌بندی چیست؟

 اروپا در حال حاضر PET بازیافتی تنها بازیافت پلاستیکی است که برای بسته‌بندی مواد‌غذایی و نوشیدنی ایمن در نظر گرفته می‌شود. بنابراین تنها ماده‌ای است که برای محلول‌های بسته‌بندی چرخه‌ای واقعا مناسب است. بسیار مهم است که مواد را در حلقه بازیافت بسته‌بندی مواد غذایی نگه دارید و rPET را به برنامه‌های با کیفیت پایین‌تر کاهش دهید.

طراحی مناسب برای بازیافت، تقاضا و پیش نیاز کلیدی برای بستن حلقه با محلول‌های بسته‌بندی گرما شکل مانند سینی، کاسه و فنجان است. ما یک پتانسیل بزرگ در بازیافت سینی به سینی می‌بینیم. یک گام مهم برای اجرای بازیافت سینی به سینی این است که فقط بسته‌بندی‌هایی را در بازار عرضه کنید که قابل بازیافت و پردازش مجدد به محصولات باکیفیت مانند بسته‌بندی مواد غذایی باشند. مواد ورق rPET100 مسیر بسته‌بندی چرخه‌ای را نشان می‌دهد و بسته‌بندی لبنیات را متحول خواهد کرد.

منبع: https://packagingeurope.com

free statistics