رد کردن لینک ها

کلید کاهش آلودگی پلاستیک در دست تامین‌کننده

برای مقابله با کاهش پلاستیک در بریتانیا وضع مالیات جدید بر بسته‌بندی‌های پلاستیکی کافی نیست و دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان توسط تامین‌کنندگان در تمام طول زنجیره مورد نیاز است.

لوسی مور از سوپلای‌پایلوت :

خرده‌فروشان و برندها نمی‌توانند به تنهایی با کاهش پلاستیک مقابله کنند و برای ایجاد تفاوت واقعی، همسویی زیست‌محیطی در سراسر زنجیره نیاز است. ما به تازگی از جولای بدون پلاستیک خارج شدیم، جنبشی سالانه که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان گرد هم می‌آورد تا بخشی از راه‌حل آلودگی پلاستیکی باشند. نکته مهم در مورد ابتکار سالانه این است که به بیش از 100 میلیون شرکت‌کننده خود مجموعه‌ای قابل‌توجه از منابع را برای کمک به آنها در ایجاد تغییرات و بهبود در پلاستیک یکبار مصرف خانگی خود ارائه می‌دهد. آلودگی ناشی از مواد چیزی نیست که مصرف‌کنندگان به تنهایی بتوانند با آن مقابله کنند. این نیاز به یک رویکرد جمعی و مشارکتی دارد، رویکردی که برندها، خرده‌فروشان و تامین‌کنندگان بسته‌بندی مربوطه باید در آن مشارکت داشته باشند.

فشار تنظیمی

یکی از راه‌هایی که دولت بریتانیا تصمیم گرفت کسب‌وکارها و تولیدکنندگان را وادار به اقدام کند، وضع مالیات جدید بر بسته‌بندی‌های پلاستیکی در آوریل 2022 بود. هدف این مالیات، ایجاد انگیزه اقتصادی برای کسب‌وکارها برای بررسی و افزایش میزان پلاستیک بازیافتی در بسته‌بندی‌هایشان است. این امر با اخذ مالیات بر هر بسته‌بندی در بریتانیا (یا وارد شده به این کشور) که حاوی حداقل 30درصد پلاستیک بازیافتی نباشد، انجام می‌شود. با این حال، اگر قیمت مواد بازیافتی به‌طور قابل توجهی افزایش یابد یا قیمت نفت کاهش یابد، مالیات ثابت (200 پوند به ازای هر تن پلاستیک بکر استفاده شده) برای رفع مشکل کافی نخواهد بود. باید به اندازه کافی انعطاف‌پذیر باشد تا کسب و کارها را از تهیه پلاستیک‌های ارزان‌تر و صرفاً پرداخت مالیات باز دارد.

کارساز است؟

بسیاری استدلال کرده‌اند که مالیات بریتانیا برای تأثیر مثبت ناکافی است. با این حال، هر چیزی که در افزایش تقاضا برای پلاستیک بازیافتی موفق باشد و به نوبه خود باعث افزایش 9‌درصد رقت‌انگیز پلاستیکی شود که در حال حاضر در سطح جهان بازیافت می‌شود، هنوز گامی در جهت درست است. در دنیای پایداری، ما تمام پیروزی‌های کوچکی را که می‌توانیم به‌دست آوریم، در نظر می‌گیریم.

پلاستیک تعداد دفعات محدودی دارد که می‌توان آن را قبل از اینکه دیگر قابل استفاده نباشد بازیافت کرد و صنعت پلاستیک بکر هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت تولید نشان نمی‌دهد. این باعث می‌شود که افزایش بسته‌بندی‌های پلاستیکی بازیافتی تنها پروژه آزمایشی سفری بسیار بزرگ‌تر برای برندها و خرده‌فروشان باشد.

اینجا در سوپلای‌پایلوت، ما دوست داریم به شما بگوییم که اکثر برندها، خرده‌فروشان و تامین‌کنندگان آنها در حال شکستن محتوای بازیافتی، قابلیت بازیافت و کاهش اهداف خود هستند و آماده هستند تا پلاستیک را به‌طور کامل از بسته‌بندی خود حذف کنند و با تامین‌کنندگان همکاری کنند. برای جایگزین‌های خانگی کمپوست نوآوری کنید.

به فرآیند اعتماد کنید

اگر اولویت، کاهش پلاستیک در بسته‌بندی، افزایش محتوای بازیافتی، یا حتی فهمیدن اینکه از کجا باید با بسته‌بندی پلاستیکی شروع کرد، باشد، همه اینها با باز کردن گفت‌وگو با تامین‌کنندگان آغاز می‌شود. این کاتالیزوری است که همه چیز را از انتقال اطلاعات دقیق در مورد تجزیه‌پذیری و قابلیت بازیافت گرفته تا مقابله با زباله، افزایش محتوای بازیافتی و همکاری در راه‌حل‌هایی برای کاهش استفاده از پلاستیک به حرکت در می‌آورد.

آنچه ابتدا باید درک شود این است که تامین‌کنندگان چقدر آماده و توانمند هستند تا بتوانند اطلاعاتی در مورد ترکیب مواد بسته‌بندی ارائه دهند. برخی از تامین‌کنندگان ممکن است در سفرهای پایداری خود به‌اندازه کافی بالغ باشند تا راه‌حل‌های پایدارتری ارائه دهند. دیگران ممکن است حتی یک تکنسین بسته‌بندی در کارکنان خود نداشته باشند. اینجاست که یک نظرسنجی آمادگی تامین‌کننده برای تقسیم‌بندی پایه عرضه بر اساس بلوغ و قابلیت انجام می‌شود. این امر به برندها و خرده‌فروشان امکان می‌دهد تا تامین‌کنندگان خود را بهتر درک کنند و اهداف واقعی را تعیین کنند. یک هدف ممکن است افزایش دلخواه در محتوای پلاستیک بازیافتی یا کاهش مقدار بسته‌بندی مورد نیاز را به‌طور کلی مشخص کند. اگر به دلیل عدم آمادگی تامین‌کننده، این امر بسیار دور از ذهن به‌نظر می‌رسد، اهداف موقت می‌توانند به برندها و خرده‌فروشان کمک کنند تا قبل از مقابله با اهداف بلندپروازانه‌تر، با تامین‌کنندگان فعلی برای پایبندی به هر قانون جدید و کاهش هرگونه اثرات زیست‌محیطی در صورت امکان، همکاری کنند. به یاد داشته باشید، موفقیت مجموع تلاش‌های کوچک است.

ردیابی پیشرفت به سمت هدف نیاز به یک نقطه مرجع برای شروع پروژه دارد. درخواست از تامین‌کنندگان برای تکمیل صورتحساب مواد برای بسته‌بندی این معیار را ایجاد می‌کند. سپس زمان آن فرا رسیده است که تامین‌کنندگان بسته‌بندی را با این ابتکار عمل آشنا کرده و هماهنگ کنیم. نظرسنجی آمادگی تامین‌کننده راه را برای این امر به زیبایی هموار می‌کند، زیرا به برندها امکان می‌دهد تا ارتباطات را هدف قرار دهند و بر اساس دانش و تکمیل معیارهای خود، به گروه‌های خاصی از تامین‌کنندگان کمک کنند.

تامین‌کنندگان باید به‌طور مداوم در قبال ارائه داده‌های ترکیب بسته‌بندی دقیق و به‌روز و انجام تعهداتی که برای دستیابی به اهداف بسته‌بندی خاص انجام داده‌اند، پاسخگو باشند. تنها در این صورت است که برندها و خرده‌فروشان می‌توانند ادعاهای قابل‌توجه و مستندی در مورد بسته‌بندی ارائه کنند و آمادگی بررسی در مورد بسته‌بندی‌های پلاستیکی که قرار است در آینده انجام شود را داشته باشند. مالیات پلاستیک بریتانیا تنها آغاز راه است.

منبع: https://www-packagingnews-co-uk

free statistics