اهمیت روغن هیدرولیک در دستگاه تزریق

دستگاه تزریق تمام‌الکتریک، هیبریدی، هیدرولیکیِ مجهز به سروو موتور، هیدرولیکی مجهز به پمپ متغیر، و یا هیدرولیکیِ ساده. با این وجود، تغییر از شرایطی سخت‌افزاری به شرایطی دیگر مستلزم پذیرفتن هزینه‌های عجین‌شده با آن خواهد بود.

در این میان، ممکن است جالب توجه باشد که با رعایت اصلی ساده می‌توان به کاهشی 10 درصدی در مصرف انرژی دستگاه تزریق بدون کوچکترین تغییر سخت‌افزاری دست یافت: استفاده از روغن هیدرولیک باکیفیت.در نمایشگاه بین‌المللی دوسلدورف در اکتبر 2016، شرکت آلمانی اوونیک نتایج تحقیقات خود بر روی روغن هیدرولیک بهینه‌شده‌ی دایناویس (Dynavis) را انتشار داد. در مقایسه با روغن هیدرولیک معمولی، استفاده از روغن ذکر شده کاهش مصرف انرژیِ 6 تا 10 درصدی را در پی داشته است.به طور کلی، بهره‌وریِ حداکثری تجهیزات هیدرولیکی زمانی رخ خواهد داد که روغن هیدرولیک در محدوده‌ دماییِ مشخصی حفظ گردد. روغن‌های ساخته شده بر مبنای فن‌آوری دایناویس در حقیقت این بازه‌ی دمایی را افزایش داده و در نتیجه در بهره‌وری دستگاه تزریق تأثیری مستقیم خواهند داشت.این روغن هیدرولیک اصلاح شده در دمای پایین به خوبی به جریان افتاده و همچنین در دمای بالا قادر به حفظ ویسکوزیته‌ خود خواهد بود. زمانی که از چنین روغنی در دستگاه تزریق پلاستیک استفاده شود، دستگاه به نیروی راه‌اندازی کمتری نیاز داشته و نیز روغن هیدرولیک حداکثر حرارت پایین‌تری را متحمل خواهد شد.

 

پیش از این، روغن‌های ساخته شده بر مبنای این فن‌آوری، تنها در تجهیزات ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اکنون شرکت‌هایی چند در سرتاسر دنیا تحت لیسانس فن‌آوری دایناویس روغن‌های هیدرولیک خود را به مشتریان عرضه می‌کنند.

 

منبع: آرتاک ماشین


به نقل از : سایت انجمن ملی پلاستیک ایران 
طب پلاستیک، شرکت طب پلاستیک، ظروف یکبارمصرف، تولید ظروف یکبارمصرف، قاشق یکبارمصرف، چنگال یکبارمصرف، کارد یکبارمصرف، قیمت یکبارمصرف، لیست قیمت یکبارمصرفها، قیمت آی ام ال، قیمت IML، ظرف دردار یکبارمصرف، دیس یکبارمصرف، بشقاب یکبارمصرف، پیش دستی یکبارمصرف، ظرف ماهی یکبارمصرف، سطل یکبارمصرف، قیمت ظرف یکبار مصرف، قیمت ظروف یکبارمصرف، ست یکبارمصرف، قیمت ست یکبارمصرف، ظرف در دار مایکروویو، قیمت ظرف مایکرویو، ظرف مایکروویو از کجا بخرم؟
   1396/6/13 13:08


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :